reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja

Dołączył(a)
14 Październik 2020
Postów
10
Cześć dziewczyny. Zdecydowałam się na zabieg amniopunkcji ze względu na średnie wyniki badań biochemicznych po PAPP-a i możliwość wystąpienia Trisomii u dziecka. Bardzo się boję tego zabiegu, zarówno przebiegu jak i możliwych konsekwencji. Czy dziewczyny które miały taki zabieg mogą coś podpowiedzieć jak to wyglądało? Czytam przeróżne opinie i sama nie wiem co myśleć.. ale obawiam się kolejnych statystyki i testów.
 
reklama
Rozwiązanie
Nie dają znieczulenia bo to taki sam ból jak przy amnio, naprawdę samego badania się nie obawiaj nie jest straszne tylko zwyczajnie nieprzyjemne. Potem sobie powinnaś odpoczywać, nic nie dźwigać, nie brać gorących kąpieli czy pryszniców. Przez zabiegiem tydzień zalecają 3xdzuennie nospe i magnez. Nie ma się czego bać. 🙂
Proszę, tutaj jest wątek z ogromną ilością wpisów na temat amniopunkcji: https://www.babyboom.pl/forum/temat/amniopunkcja-robic-czy-nie.16437/page-1009#post-20283899
Sama tego zabiegu nie wspominam miło, ale nic się nie działo i poza tym, że musiałam zostać w szpitalu na dwie godziny. Wynik miał być po trzech tygodniach, był po dwóch.
Napisz coś więcej o swoich badaniach, jakie to ryzyko? Jak usg?
Dziękuję za odpowiedź. Z tego co czytam, dziewczyny gorzej przeżywają to psychicznie niż fizycznie.
Ryzyko jest określane jako średnie/pośrednie - 1:907, po wynikach biochemicznych Pani lekarka zasugerowała amniopunkcję jeśli chcę wiedzieć na 100 %.
 
Nie dają znieczulenia bo to taki sam ból jak przy amnio, naprawdę samego badania się nie obawiaj nie jest straszne tylko zwyczajnie nieprzyjemne. Potem sobie powinnaś odpoczywać, nic nie dźwigać, nie brać gorących kąpieli czy pryszniców. Przez zabiegiem tydzień zalecają 3xdzuennie nospe i magnez. Nie ma się czego bać. 🙂
 
Rozwiązanie
Do góry