reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ana, anemia...

Hortensja1

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2022
Postów
33
Czy możecie mi podpowiedzieć, już nie mam siły i mam mętlik w głowie. Byłam w zaawansowanej ciąży, która obumarła. Nie ma przyczyny. Od tego momentu zrobiłam na własną rękę masę badań, zespół antyfo., koagulant tocznia, tsh, anty tg podniesione, witaminy, toxo, różyczkę, cytomegalię wyszło że przechodziłam, ana wyszły 1:320, reumatolog robił komplet badań wykluczył choroby stawów, gastroskopię przeszłam, wyniki dobre, jedynie co wyszło to bardzo niskie żelazo 38, norma od 50-170, a ferytyna 7 norma od 13-150, w ciąży nie wykryta i nie leczona anemia. Czy te wyniki żelaza były bardzo złe i możliwe że anemia była przyczyną tego. Te badania robiłam po to, że chciałabym jeszcze spróbować, ale się boję bo nie wiem co u mnie jest nie tak, możecie coś podpowiedzieć.
 
reklama
Nie wiem czy takie wyniki żelaza i ferrytyny mogą być przyczyną, ale są one masakrycznie niskie. Mi internista przy wyniku 20 powiedział, że to jest zły wynik. Na pewno trzeba to skonsultować z lekarzem i wdrożyć dodatkowe zażywanie żelaza na receptę, bo gdzieś Ci to żelazo i jego zapas uciekło. Optymalny poziom to powyżej 50 według mojego lekarza. Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty 😔
 
A dzieciątko było badane? Miało sekcje? Łożysko było badane? Badanie kariotypow macie zrobione? Wiesz ze może być tak że nie dowiesz się co było przyczyną śmierci dzieciątka 😞 dlaczego tak się stało. Przykro mi.. Ja urodziłam śmiertelnie chore dziecko które zmarło i do tej pory nie wiem na jaką chorobę był chory.. Co się stało..
 
IMG_20220413_204213.jpg
IMG_20220413_204203.jpg

To są wyniki mojej siostry.. Też anemia okropna.. Morfologia również zła.. Lekarz straszył ją tylko tym że dziecko urodzi się z anemia.. Z niska masą urodzeniową. Jest w 30tyg ciąży...
 
Czy możecie mi podpowiedzieć, już nie mam siły i mam mętlik w głowie. Byłam w zaawansowanej ciąży, która obumarła. Nie ma przyczyny. Od tego momentu zrobiłam na własną rękę masę badań, zespół antyfo., koagulant tocznia, tsh, anty tg podniesione, witaminy, toxo, różyczkę, cytomegalię wyszło że przechodziłam, ana wyszły 1:320, reumatolog robił komplet badań wykluczył choroby stawów, gastroskopię przeszłam, wyniki dobre, jedynie co wyszło to bardzo niskie żelazo 38, norma od 50-170, a ferytyna 7 norma od 13-150, w ciąży nie wykryta i nie leczona anemia. Czy te wyniki żelaza były bardzo złe i możliwe że anemia była przyczyną tego. Te badania robiłam po to, że chciałabym jeszcze spróbować, ale się boję bo nie wiem co u mnie jest nie tak, możecie coś podpowiedzieć.

A czy mąż badał nasienie?
 
reklama
Bardzo niskie. Kiedy lekarz wykrył, że ma takie słabe wyniki i od razu przepisał leki, jakie miała objawy, że zlecił te badania.
 
Do góry