reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Analiza USG

Dołączył(a)
11 Marzec 2023
Postów
1
Dzień dobry, po krótce przedstawię swoją sytuację. Do stosunku niezabezpieczonego doszło z 13/14 grudnia , regularnie przyjmuję tabletki antykoncelcyjne lecz tego wieczoru mogłam ją zwymiotować zanim się wchłonęła. Następnego dnia przyjęłam drugą lecz jednak po upływie 12 h oraz kolejną prawodłowo o normalnej porze. Miałam krwawienie z odstawienia w styczniu 19-23 styczeń, grudniowe pominęłam i od razu zaczęłam brać drugie opakowanie, Później w lutym też krwawienie z odstawienia 17-20 lecz skąpsze niż zwykle. Podejrzewając ciąże wykonałam kilka testów ciązowych kolejno 13,20 styczeń, później w lutym 7 i 14 luty. Wszystkie negatywne. Jednak po ostatnim rwawieniu z odstawienia bolały mnie piersi dużo mocniej niż zwykle, podbrzusze, piersi się powiększyły. Zrobiłam też testy z krwi beta pierwszy z nich 28 luty czyli 11 tygodni od stosunku wynik =2 ml, następny 9 marca ( jest to 12 tygodni po stosunku, prawie 3 miesiące) w tym samym laboratorium wynik ,1,10 ml. 3 marca udałam się prywatnie do ginekologa bo niepokoiły mnie te bóle piersi i podbrzusza zwłaszcza że było po krwawieniu. Ginekolog stwierdził, że wszystko jest w porządku, endometrium 2mm. Jednak po wizycie przyjrzałam się zdjęciu i zauważyłam taką czarną kropeczkę i nie wiem co ona mogłaby oznaczać. Z tego powodu mimo tych negatywnych testów i 2x beta z krwi negatywne nadal miałam wątpliowści czy może jednak nie jestem w ciąży. Kilka dni później udałam się do ginekologa na NFZ, który również stwierdził, że wszystko okay. Czy to już mi się uroiło, że mimo wszystko może to być ciąża? proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 

Załączniki

  • 334180208_218094514067674_6290327344749437619_n.jpg
    334180208_218094514067674_6290327344749437619_n.jpg
    120 KB · Wyświetleń: 210
reklama
Nie wiem co któraś mialaby Ci poradzić czy napisać. Dwóch lekarzy stwierdziło, że wszystko jest dobrze. Jeśli taka kropeczka miałaby oznaczać ciążę to twoja beta musiałaby wynosić okolo tysiaca. A testy wtedy byłyby pozytywne.
 
Może kup sobie sama maszynę do USG i prześwietlają się co tydzień jak nie wierzysz lekarza , że w ciąży nie jesteś i doszukujesz się rzeczy i objawów , przestań seks uprawiać bo psychicznie nie jesteś na niego gotowa
 
reklama
No 11 tyg po stosunku dziecko już jest ns tyle duże że nie ma bata żeby lekarz nic nie zważył , nie ważne czy pojedziesz 15 , 18 tyg i tak nic nie będzie.... tak jak wyżej się wypowiedziałam
 
reklama
Do góry