reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

analiza wyników

kachaa28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Styczeń 2012
Postów
155
Miasto
Piekary Śląskie
Witam.mam dosc duzy problem.otoz moj maluszek ktory za kilka dni skonczy 4 miesiace byl na usg bioderek gdzie lekarz nie zauwazyl jader kostnienia.po tym i po tym ze maly ma plaska glowke z tylu stwierdzil ze moze to byc krzywica.wyslal mnie na badania krwi.i oto wynik:
fosfataza zasadowa(ALP) 394 IU/L i parametry krytyczne Ca2+ 1.35 mmol/L.Pani w laboratorium poinformowala mnie ze maly nie ma krzywicy pomimo tego ze wynik jest troche podwyzszony wiec gdzy poszlam z tymi wynikami do lekarza myslalam ze to czysta formalnosc ale okazalo sie ze nie gdyz lekarz stwierdzil ze maly ma krzywice.nie dawalo mi to spokoju wiec skonsultowalam to jeszcze z dwoma innymi lekarzami i oni stwierdzili ze maly nie ma zadnej krzywicy.glowke ma plaska owszem ale to dlatego ze to jest jeszcze dziecko lezace i odksztalci sie wtedy jak dziecko zacznie siadac.czy moze ktos zinterpretowac ten wynik krwi i mnie uspokoic??dziekuje
 
reklama
Norma: 30 – 260 j.m./l; u dzieci od 1 do 5 roku życia 162 - 1050 j.m./l ( nie wiem jak u młodszych ale normy powinny być na wyniku! )
(j.m. - jednostka międzynarodowa)
U dzieci aktywność FA ( fosfataza alkaliczna= zasadowa) może być nawet 3-5 razy wyższa niż u dorosłych. Normy mogą się różnić pomiędzy poszczególnymi laboratoriami w zależności od stosowanej metodyki i rodzaju zestawu do badań enzymatycznych. Z tego powodu interpretując wynik należy go odnosić do norm obowiązujących w danym laboratorium.

P.S. po niewczasie, ale może jeszcze kiedyś sie komuś przydać...
 
Do góry