reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ananasowe staraczki - dziewczyny z udanych cyklów ... i nie tylko 😁☺️❤️

Hey dziewczyny jestem tu swiezakiem 10tc chętnie się do was przyłączę. To moja pierwsza prawidłowa ciąża czytam i szukam wszystkiego by porównać i dowiedzieć się czy tym razem wszystko toczy się dobrze. [emoji177]
Witaj, jak się czujesz? Na kiedy termin porodu?
 
reklama
Hej dziewczyny, byłam na usg. Nie wiem co o tym myśleć 😥 powiedziała, że pęcherzyk ciążowy jest za mały na swój wiek. Ma 1,21 cm. Według aplikacji dziś 6+1
jest zarodek 2,9 mm. Serduszko bije 111/min. Nie puściła mi do słuchania tylko liczyła, widziałam jak faluje.
Jednak ciąża jakby jest młodsza o 2 tyg - usg pokazuje 4+2
Nie mogłam później zajść o 2 tyg bo tydzień temu na usg usłyszałam, że ciąża jest o 3 dni starsza. Poza tym robiłam betę 28 dc i już była pozytywna więc nie mogłam mieć wtedy owulacji.
Dodatkowo mam krwiaka większego dwa razy od pęcherzyka ciążowego - ma 8 na 5 i obok jakieś jeszcze mniejsze...
W razie krwawienia mam jechać na izbę przyjęć... Powiedziała, że ciąża wysokiego ryzyka, mam tylko leżeć. Karty ciąży nie założyła. Kontrola za 2 tyg. Dołożyła luteine i teraz mam 3 x1 duphaston, 2x1 luteina 😑
Miałam wrażenie, że mnie nastawia, że nic z tego nie będzie 😭
Martwię się strasznie, to będą najdłuższe 2 tygodnie 🙄
Różowa strzałka wskazująca to krwiak. Te duże coś na 5 cm to nawet już nie wiem z tego wszystkiego co to było 🙄
Zobacz załącznik 1121974Zobacz załącznik 1121975Zobacz załącznik 1121976Zobacz załącznik 1121977

Kochana jest zarodek i jest bijące serduszko! To już bardzo dobrze rokuje - zarodek się rozwija! 😍Być może Twoje wcześniejsze krwawienie było spowodowane właśnie pęknięciem jeszcze innego krwiaka.. pamiętam, że czytałam wpisy dziewczyn które miały krwiaki zaraz obok pęcherzyka i urodziły zdrowe maluszki, to chyba niestety dosyć częsta przypadłość 😞 A jak Pani doktor skomentowała wielkosc pecherzyka ciazowego? Powiedziała co może być przyczyną tego, ze jest za mały? Wydaje mi się, ze ten wiek ciąży 4+2 wynika z tego, ze wielkosc Twojego pecherzyka ciazowego moze odpowiadać właśnie 4+2, jednak na pewno jesteś sporo dalej, bo na początku 4 tygodnia nie ma szans na zobaczenia zarodka i do tego z bijacym serduszkiem - najczęściej nie ma wtedy nawet jeszcze widocznego pecherzyka żółtkowego, a u Ciebie już prawie 3 mm zarodek! Jeżeli doktorka kazała Ci leżeć, to szykuj sobie wygodny kącik, odpalaj Netflixa, dobra książkę i staraj się maksymalnie zrelaksować! Pamiętaj, ze Twoj stres i nerwy mogą tylko zaszkodzić maluszkowi, a on ewidentnie potrzebuje teraz najbardziej Twojego spokoju.. zapomnij na razie o sprzątaniu, o gwałtownych ruchach i skup się na sobie.. wierzę, ze wszystko bedzie u Ciebie dobrze, a do kolejnej wizyty grzecznie wypoczywaj, niech maleństwo rośnie! 🧡
 
Dokładnie, w 4+2 nie biło by serduszko. Poza tym według OM mam 6+1, według pęcherzyka ciążowego 5+6, a według zarodka 4+2
Pecherzyk ciążowy jest za mały. Nic tam nie gra [emoji26]
Dodatkowo nie może być ciąża młodsza o 2 tyg. Znaczy niby może. Ale ja mam cykle regularne 27-29 dni. Owu była ponoć 15 dc.
28 dc beta pozytywna. Czyli jakby ciąża była 2 tygodnie młodsza to miałabym owulacje w terminie kiedy już miałam betę pozytywna [emoji849]
Mi się wydaje, że możesz mieć kilka dni młodszą ciążę a zarodek może się wolniej rozwijać ale to nie znaczy, że coś jest źle. Dużo dziewczyn na tym etapie nawet zarodka jeszcze nie widziały. A u Ciebie jest i [emoji3590]. Odpoczywaj, leż i myśl pozytywnie. Trzymam kciuki i wierzę, że wszystko będzie dobrze [emoji8][emoji8][emoji8]
 
Kochana jest zarodek i jest bijące serduszko! To już bardzo dobrze rokuje - zarodek się rozwija! 😍Być może Twoje wcześniejsze krwawienie było spowodowane właśnie pęknięciem jeszcze innego krwiaka.. pamiętam, że czytałam wpisy dziewczyn które miały krwiaki zaraz obok pęcherzyka i urodziły zdrowe maluszki, to chyba niestety dosyć częsta przypadłość 😞 A jak Pani doktor skomentowała wielkosc pecherzyka ciazowego? Powiedziała co może być przyczyną tego, ze jest za mały? Wydaje mi się, ze ten wiek ciąży 4+2 wynika z tego, ze wielkosc Twojego pecherzyka ciazowego moze odpowiadać właśnie 4+2, jednak na pewno jesteś sporo dalej, bo na początku 4 tygodnia nie ma szans na zobaczenia zarodka i do tego z bijacym serduszkiem - najczęściej nie ma wtedy nawet jeszcze widocznego pecherzyka żółtkowego, a u Ciebie już prawie 3 mm zarodek! Jeżeli doktorka kazała Ci leżeć, to szykuj sobie wygodny kącik, odpalaj Netflixa, dobra książkę i staraj się maksymalnie zrelaksować! Pamiętaj, ze Twoj stres i nerwy mogą tylko zaszkodzić maluszkowi, a on ewidentnie potrzebuje teraz najbardziej Twojego spokoju.. zapomnij na razie o sprzątaniu, o gwałtownych ruchach i skup się na sobie.. wierzę, ze wszystko bedzie u Ciebie dobrze, a do kolejnej wizyty grzecznie wypoczywaj, niech maleństwo rośnie! 🧡
No w sumie to skomentowała, że pęcherzyk jest za mały. Ciąża jakby młodsza o 2 tyg. Ale nie mówiła czemu tak jest. Tylko, że mogę poronić.
Tak na moje oko to pęcherzyk za wolno rośnie i to jest niepokojące. Nawet jakby ciąża była młodsza to nie było by serduszka i nie było by różnicy między zarodkiem i pęcherzykiem ciążowym 1,5 tygodnia.
Nie chce się stresować, spróbuję o tym nie myśleć 🙄 A myślicie, że powinnam umówić jeszcze jakiegoś lekarza szybciej czy leżeć i czekać cierpliwie?
Mam wizytę u innego lekarza w Luxmedzie 1 czerwca. A u tej lekarki mam być za 2 tygodnie czyli 2 czerwca. To teraz nie wiem co robić 🤔 czy iść dzień po dniu za 2 tygodnie, czy przesunąć Luxmed na za tydzień czy umówić jeszcze innego lekarza (koleżanka wygania mnie na konsultacje do jakiegoś tam docecta, który jest ordynatorem szpitala).
Czy leżeć i nie myśleć o tym i nie kombinować ?
 
Mi się wydaje, że możesz mieć kilka dni młodszą ciążę a zarodek może się wolniej rozwijać ale to nie znaczy, że coś jest źle. Dużo dziewczyn na tym etapie nawet zarodka jeszcze nie widziały. A u Ciebie jest i [emoji3590]. Odpoczywaj, leż i myśl pozytywnie. Trzymam kciuki i wierzę, że wszystko będzie dobrze [emoji8][emoji8][emoji8]
Ok, dziękuję ☺️❤️
 
Hej Dziewczyny, u mnie też porażka. Nie ma serduszka. 8+5. Mam skierowanie do szpitala.
O nie! 😭 Aga a było w ogóle wcześniej serduszko chociaż przez chwilę na wcześniejszej wizycie?
Koniecznie to skonsultuj z innym lekarzem bo czasami mają słaby sprzęt i nic nie widać.
 
reklama
Do góry