reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia u dziecka

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 419
Cześć, moja córka ma 2.5 roku i wyniki morfologii i żelaza super, natomiast ferrytyna kiepsko - 6 jednostek przy normie od 10. :/ Kupiłam jej zelazo w kroplach i chce podawać. Zastanawiam się tylko nad dawkowaniem. Moja doktor uważa, że jak poziom żelaza jest ok, to nie musi nic brać. Jednak przy tak niskiej ferrytynie zaraz wpadnie w anemię. Przez zimę je mało warzyw, bo jej nie smakują. Mięso też bez szału. :/ Muszę się więc wspomóc jakimś suplementem.
 
reklama
Moja córka miała anemię od urodzenia. Pomagalo tylko żelazo na receptę. Actiferol. Skutki uboczne też niestety były. Żelazo często powoduje bóle brzucha i zaparcia.
 
Ostatnia edycja:
Cześć, moja córka ma 2.5 roku i wyniki morfologii i żelaza super, natomiast ferrytyna kiepsko - 6 jednostek przy normie od 10. :/ Kupiłam jej zelazo w kroplach i chce podawać. Zastanawiam się tylko nad dawkowaniem. Moja doktor uważa, że jak poziom żelaza jest ok, to nie musi nic brać. Jednak przy tak niskiej ferrytynie zaraz wpadnie w anemię. Przez zimę je mało warzyw, bo jej nie smakują. Mięso też bez szału. :/ Muszę się więc wspomóc jakimś suplementem.
Dawaj dziecku pokrzywę do picia. Jedna herbatka np co 2 dzień. Powinno być lepiej bez suplementów. Wspomagam tak swoje dzieci. Narazie dziala
 
jak już podajesz posiłki bogate z żelazo , mięso czy jaja, lub to niehemowe (roślinne) dodawaj zawsze źródło Wit C, jakaś papryka np. ona zwiększa wchłanianie żelaza z diety :)
 
Do góry