reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

anemia u wczesniaka

Dołączył(a)
6 Listopad 2017
Postów
3
Zuzia urodzila sie w 32 tc. Obecnie ma niecale 3 msc ( wedlug wieku korygowanego niecały miesiąc). Po dobrym wyniku morfologii miala miec szczepienie na gruzlice, jednak hemoglobina ciagle skacze 9,6 , 8,3 , 10,3 a dzis 8,5. czy anemia u wczesniaka jest normalna? Podajemy jej zelazo 3xdziennie po 0,5 ml, kwas foliowy dwa razy dziennie po pol tabletki. nasz pediatra ciagle chce nas wysylac na oddzial i nie wiem juz co o tym myslec.
 
reklama
Nie wiesz czy odcieli jej pempowine jak przestała tętnic ? Niestety nie wszystkie szpitale się do tego stosują a to bardzo ważne między innymi żeby cała krew z komórkami macierzystymi trafiła cała do dziecka.
I żeby nie miało anemi
Oczywiście nie mówię że to musi być na 100 procent przyczyną.
Miałaś dobra hemoglobine w ciąży ?
Ja bym nie szczepiła na gruźlicę....
Jeszcze wczesniaczka
jesteśmy jedynym krajem w UE razem z Bulgaria który na to szczepi gdzie indziej wycofali ta szczepionkę

Jeszcze na gruźlica kostna a u nas jak jest to plucna
Poczytaj sobie o tym
 
Ostatnia edycja:
nie mam pojecia i nawet nie wiedzialam ze tak sie robi. Zuzia szybko musiala byc szybko przeniesiona do inkubatora bo po wyjeciu z brzucha zrobila sie cala sina. Miała przetaczaną krew w 2 lub 3 dobie życia ( o ile to moze miec wgl zwiazek z tym ). Ja wszystkie badania krwi w ciazy mialam ok.
 
nie mam pojecia i nawet nie wiedzialam ze tak sie robi. Zuzia szybko musiala byc szybko przeniesiona do inkubatora bo po wyjeciu z brzucha zrobila sie cala sina. Miała przetaczaną krew w 2 lub 3 dobie życia ( o ile to moze miec wgl zwiazek z tym ). Ja wszystkie badania krwi w ciazy mialam ok.
Więc być może za szybko odcieli jej ta pempowine no ale jak musiała być szybko w inkubatorze :(
Ona sama powinna przestać tętnic:(
Dziecko powinno mieć zapasy od mamy do 6 miesiąca życia.
 
Ostatnia edycja:
Dziecko gromadzi zapasy żelaza od mamy w ostatnich tygodniach ciąży. Pediatra mówiła że anemia u wcześniaka jest dosyć często bo dzieciaczek nie zdąrzył zgromadzić żelaza. Mój wcześniaczek z 35 tc też ma anemie. Stosujemy 1 ml żelaza i 6 kropelek Innovitum B. Czy to jej pomaga to jeszcze nie wiemy bo kotrolna morfologia za jakieś dwa tygodnie.
 
Dokładnie jest tak jak pisze murasaki. Dziecko dopiero w ostatnich tygodniach gromadzi zapasy żelaza. My mamy wczesniaka z 36 tyg i mała tez miała problemy z anemią a co dopiero jeżeli wasza kruszynka urodziła się w 32. Nam żelazo w ciągu 3 miesięcy pomogło. Wam może to zająć więcej czasu.
 
Tak to prawda jakoś po 30 tyg zaczyna gromadzic więc pewnie dlatego całkiem mi to z głowy wypadło ale z tą pepowina to też prawda.
 
Więc być może za szybko odcieli jej ta pempowine no ale jak musiała być szybko w inkubatorze :(
Ona sama powinna przestać tętnic:(
Dziecko powinno mieć zapasy od mamy do 6 miesiąca życia.
Ale to jest wcześniak. Porody wcześniaków są nagle i ponieważ zdecydowana większość z nich nie jest w stanie samodzielnie oddychać priorytetem jest podłączenie ich do aparatury wspomagającej oddech.

Mój synek (26. tydzień) też miał anemię, podawaliśmy żelazo, ale po 9 miesiącach poziom żelaza sam dobił do normy i w poradni lekarka powiedziała, że możemy odstawić.
 
nasz pediatra sie dziwi ze ma takie spadki... czytalam wiele ze wczesniaki tak maja, wczoraj tez rozmawialam z pania ordynator ze szpitala u nas w miescie i mowi zeby sie nie przejmowac bo to moze byc nawet do 6 msc jak nie dluzej i tylko co miesiac powtarzac badania. Jednak nasza pani doktor juz raz nas chciala wyslac na oddzial i pewnie dzis jak zobaczy hemoglobine 8.5 zrobi to znow...
 
reklama
Ale to jest wcześniak. Porody wcześniaków są nagle i ponieważ zdecydowana większość z nich nie jest w stanie samodzielnie oddychać priorytetem jest podłączenie ich do aparatury wspomagającej oddech.

Mój synek (26. tydzień) też miał anemię, podawaliśmy żelazo, ale po 9 miesiącach poziom żelaza sam dobił do normy i w poradni lekarka powiedziała, że możemy odstawić.
Wiem dlatego się poprawilam później.
Ale napisałam ogólnie że to też może być powodem oprócz tego że wczesniaczek:-)
 
Do góry