reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia

mamaczarusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2009
Postów
380
Mam problem z moim 13 miesiecznym synkiem. Ma anemie mimo iz nie wyglada:-)- 12 kg wagi, apetyt mu dopisuje, jest pogodny i ruchliwy. Podaje mu zelazo (ferum) i witaminki ale wyniki nadal stoja w miejscu:-( nie ma zadnej poprawy. Ma skaze bialkowa wiec zeby mial urozmaicenie w diecie i moja pewnosc ze nie ma skladników uczulajacych jedziemy na sloiczkach. Co moge zrobic zeby to zelazo sie podnioslo? Czy cos robie zle? Moze to przez te sloiczki z gotowymi obiadkami? Czy mozna tak malemu dziecku podawac sok z surowego buraka?
picture9102.bmp
 
reklama
a ile ma tej hemoglobiny ? My nie mamy jakiejs powalającej bo 11,5 w porywach, zelazo tez bylo w dolnej granicy, ale nikt nie kazal nam braz zelaza. nalezysz do poradni hematologicznej ?? jesli nie to moze powinnas zasięgnąć tam porady, oni specjalisują sie w problamach z krwią no niedokrwistością, zlecą badania i powiedza czy napewno twoj syn ma anemie.
 
hemoglobiny ma 9,2 gdzie norma ktora tu jest podana to 9,5-14 takze chyba nie jest tak zle ale wedlug badan w moczu teraz zelaza jest tylko 30 a powinno byc od 53-157. 2 miesiace temu mial 20 takze rewelacji nie ma.
A oni moga sie mylic odnosnie tej anemii?myslalam ze wyniki badan daja pewnosc
picture9102.bmp
 
mysle, ze powtarzalas badanie jezeli nie to zrob to koniecznie, jezeli wynik sie powtarza to ze strony laboratorium jest ok. ale czy pediatra da rade cos poradzic to nie wiem, wiem ze takiemi problemami zajmuje sie poradnia hematologiczna. a poziom zelaza w moczu czy w surowicy ? moze przydalo by sie zrobic badanie na gospodarke żalazową, i potem to juz pewnie lekarz bedzie sie zastanawial nad tym czy wchłanianie dobrze funkcjonuje, moze jak diata sie bardziej urozmaici to i wyniki sie poprawią :-)

http://www.forumpediatryczne.pl/txt/a,2349,0
 
Ostatnia edycja:
Nie znam się na tym co powinny jeść dzieci ze skazą białkową, ale moja (już teraz prawie 4-letnia) córka miała anemię prawie 2 lata. podawałam jej również ferum (potem musi dużo pić i dodatkowo sok z buraczków dodawałam do kubusia. u nas wiązało się to z nie jedzeniem. teraz powtarzam badania co jakiś czas. Ponadto wiem że dużo żelaza ma wątróbka
 
Do góry