reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia ...

Dołączył(a)
12 Luty 2016
Postów
6
Mam porblem, w pt otrzymałam wyniki badań i wychodzi, że mam za mało hemoglobiny, co robić w takiej sytuacji? lekarz to wiecie jak gada, same dyrdymały ... może macie jakieś domowe sposoby abym miała lepsze wskaźniki hemoglobiny?
 
reklama
Kup sobie żelazo w tabletkach, do tego buraczki, sok z czerwonej porzeczki i wątróbka drobiowa. No i oczywiście dużo ruchu, ja ciągle mam anemię, więc znam ten stan...
 
Wątróbka odpada jeśli jesteś w ciąży. Żelazo w tabletkach słabiej się wchłania więc lepiej popracować nad dietą. Ważne żeby produkty bogate w żelazo łączyć z tym zawierającymi sporo witaminy c gdyż poprawia ona wchłanianie żelaza.
 
Katasza - wątróbka nie jest zakazana w ciąży. Zawiera dużo witaminy A i trzeba po prostu zachować zdrowy rozsądek i jeść czasami
 
jak najbardziej :) chodziło o to, że ponieważ nie należy z wątróbką w ciąży przesadzać to słabo się ona nadaje do suplementowania żelaza bo jedzenie jej jedynie od czasu do czasu nie poprawi hemoglobiny
 
ja bym Ci polecala ziolka na anemie, można je kupic w sieci, no a do tego sok z burakow, jeśli chodzi o watrobke, to najlepsza jest wolowa, choć nie każdy może ja jesc, no i smakuje okropnie
 
ok, dzięki mamy :) to sok z buraków sobie jakoś zrobię na sokowirówce, wątróbka to nie przejdzie, bo po prostu nie cierpię jej! :) napar z pokrzywy? a gdzie to można kupić w aptece? a te zioła to gdzie kupujesz mama90mama?
 
reklama
dziękuję, spróbuję, co mi szkodzi, ziółka i ten miód mi nie zaszkodzą, a może pomogą, no i ten sok z buraków zaczęłam pić, smak kiepski, no ale trzeba się ratować jakoś
 
Do góry