reklama

angielski dla dzieci

reklama

Antylopka

Potrojna mamuska
Dołączył(a)
2 Styczeń 2007
Postów
4 227
Miasto
Poznań/ Paryż
Rozwiązania
0
witam
wielokrotnie juz pisalam ze jestem przeciwna posylaniu przedszkolakow na nake jezykow obcych. Bawia mnie natomiast rodzice, ktorzy potem chwala sie dzieckiem przed rodzina i znojomymi i kaza spiewac w kolko te sama piose'nke lub liczyc do 10. Najczesciej ci sami rodzice sa przeciwko 6-latkom w szkole uzywajac argumentu, ze to odbiera dziecinstwo.
Kto mi pokaze badania (niezalezne, a nie sponsorowane przez szkole jezykowa) ze nauka w pozniejszm wieku daje mniejsze rezaltaty?
 

agusiakemisia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Grudzień 2011
Postów
1 141
Miasto
Leicester
Rozwiązania
0
Nie wydaje mi sie żeby dziecko specjalnie cierpilo z powodu nadmiaru wiedzy, małe dzieci są jak gabka chlona wiedzę. Jestem mama 5 latka , co prawda mieszkam w uk , mój syn urodził i wychowuje tu, bardzo wcześnie poszedł do prywatnego żłobka/przedszkola i teraz już jako 5 latek mówi płynnie w 2 językach, jest świadomy tego ze to są 2 rożne języki, w domu mówimy tylko po polsku z dużym naciskiem na wymowę , chodzi do sobotniej polskiej szkoły ,jestem bardzo z niego dumna, gdyż niezależnie w jakim języku zada mu sie pytanie w takim języku odpowie.
Warto inwestować w edukację
 

solina

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Kwiecień 2013
Postów
96
Rozwiązania
0
Mooożna zapisać :D ale to już zależy od dziecka.. bo niektóre mogą się męczyć taką nauką :) warto znaleźć taką szkołę która uczy zabawą :) mój mały się świetnie uczy :) też fajną szkółkę ma :)
 
Dołączył(a)
18 Luty 2016
Postów
2
Rozwiązania
0
a ja uważam, że dzieci powinny uczyć sie języków już od najmłodszych lat. Nie mam na myśli siedzenia z maluchem nad ksiązką czy wkuwania słówek, zwrotów, itd. Małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, znacznie zybciej uczą się niż my dorośli... Mam znajomych, z których jedno jest obcokrajowcem, więc ich dziecko siłą rzeczy uczy się dwóch jezyków: polskiego i francuskiego. Nie zauważyłam, zeby cierpiało z tego powodu jakieś męki...Swobodnie posługuje sie jednym i drugim językiem. Nasza pociecha zaczęła uczyć sie angielskiego, mając trzy lata. Nie było z naszej strony zadnych nacisków, niczego nie wymagaliśmy. nauka miała być przyjemnością...A teraz chcemy nasze dziecko zapisac do szkoły językowej z prawdziwego zdarzenia. A dobra szkoła angielskiego dla dzieci to podstawa, dlatego zanim podejmiemy decyzję, dobrze się zastanówmy.
 
Dołączył(a)
13 Wrzesień 2016
Postów
1
Rozwiązania
0
Dopiero zapisałam się na forum. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie :) Ja ze swojej strony muszę powiedzieć, że nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest bardzo ważna. Dziecko wtedy chłonie wszystko! :) Ja zapisałam moją Alę do szkoły językowej już w tamtym roku, a skończyła wtedy dopiero 4 latka. Trzeba tylko znaleźć dobrą szkołę. My jesteśmy z Włocławka i pokochałyśmy Greenwich. Każde miasto ma pewnie swoją perełkę. Warto wykształcać w dzieciaczkach nawyki nauki języków obcych, ale tylko z dobrymi nauczycielami i w dobrej, polecanej szkole:) Pozdrawiam!
 
reklama

ninawieczorem

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Luty 2017
Postów
66
Rozwiązania
1
Masz rację, im wcześniej dziecko zacznie osłuchiwać się z językiem, tym lepiej. Ja sama staram się do swojej córeczki jak najczęściej mówić po angielsku. Ale zastanawiam się, czy nie wysłać jej do profilingua na disney english, bo koleżanka mi to polecała. Słyszał ktoś o tej metodzie lub wysłał dziecko do tej szkoły?
 
reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Konkurs

Zagrajmy w coś! Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Nowe pytania

Do góry