reklama

Angielski dla trzylatka

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez wmartaszka, 13 Luty 2017.

1. wmartaszka

wmartaszka Początkująca w BB

Hej Dziewczyny! Niedawno założyłam tu konto, bo potrzebuję porady. Mój synek ma trzy latka i zastanawiam się czy niedługo nie zapisać go na zajęcia z angielskiego. Słyszałam, że to dobre dla rozwoju dziecka. Nawet jeśli nie zacznie mówić w tym języku, bo przecież ledwo mówi po polsku :p Co o tym myślicie? Może macie jakieś sprawdzone szkoły, gdzie taki maluch mógłby chodzić w Warszawie?

2. milagors

milagors Fanka BB :)

Moja 3latka ma codziennie angielski w przedszkolu. Widac efekty...

3. reklama
  4. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

To jest dobry pomysł. Męża bratanek ma 4 lata teraz i więcej po angielsku mówi jak po polsku :) śmiać mi się chce jak po angielsku nawija do teściowej a ona galy wytrzeszczy i nie wie o co chodzi.☺

5. kimi90

kimi90 Fanka BB :)

Też myślę żeby córkę zapisać na angielski bo bardzo lubi ten język i łatwo go przyswaja. Sama nauczyła się wszystkich kolorów i kształtów z YT kiedy ja musiałam leżeć i na siłe wymyślać jej nowe zajęcia. Teraz jak jesteśmy w sklepie to nie mówi że coś jest zielone tylko "mama this is green". Co mnie z jednej strony Cieszy bo ma tylko 2,5 roku, ale z drugiej czuje się oceniana przez ludzi, którzy może z góry zakładają że ja ją zmuszam do nauki języka i może jeszcze szpanowania. A szczere nauczyła się absolutni wszystkiego sama. :) Ale akurat moje dziecko jest spragnione wiedzy. :) Mysle ze warto spróbować z kursem angielskiego. Jak się nie spodoba to odpuscisz :)

6. wmartaszka

No właśnie też mi się wydaje, że to dobry pomysł :) Coraz bardziej jestem przekonana, żeby go na ten angielski wysłać :D

7. kimi90

kimi90 Fanka BB :)

Dzieci czasem nieświadomie łapią różne rzeczy, zwłaszcza podczas zabawy. My też na pewno rozwazymy z mężem taki kurs w formie zabawy :) akurat angielski jest bardzo przyszłościowy :)

8. alamamama

alamamama Początkująca w BB

Warunkiem bilingwizmu jest wprowadzenie nauki drugiego języka przed 3 rokiem życia dziecka. Także uważam, że takiego malucha warto uczyć języka jak najwcześniej. Oczywiście, jeśli ani Ty, ani Twój mąż nie jesteście obcokrajowcami, to sprawa jest ciężka. Myślę, że szkoła językowa może tu pomóc. Oczywiście taka, gdzie maluch więcej się bawi, a nauka jest przy okazji.

9. wmartaszka

Też słyszałam o tym, że warto już maluchom włączać bajki w innym języku, bo gdzieś tam mu to w głowie zostaje. Tylko zastanawiam się czy warto wydawać pieniądze na szkołę językową czy nie lepiej po prostu włączać coś z tabletu i niech słucha.

10. reklama
  11. alamamama

alamamama Początkująca w BB

Wiesz, w szkole językowej będzie to aktywne słuchanie. Lektorzy będą zajmować się Twoim synkiem, a tablet po prostu będzie leżał gdzieś w kącie, a dziecko wcale nie musi go słuchać. Poczytaj sobie o naukowcu, który nazywa się François Thibaut, twierdzi on, że dziecko opanuje umiejętność rozróżniania akcentów jeśli będzie uczyło się języka obcego jak najwcześniej.

12. wmartaszka

Wy sumie racja, tablet zaraz wyląduje w jego rękach, coś poprzełącza i zamiast nauki będzie oglądanie bajek na yutube :p A znasz miejsce w Warszawie, gdzie mogłabym wysłać dziecko na angielski?

Poleć forum