reklama

angielski z dzieckiem - kiedy?

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez ingas, 29 Luty 2012.

1. ingas

ingas

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hej, moze troche kontrowersyjny temat mianowicie kiedy uwazacie ze mozna dziecko zaczac uczyc angielskiego? bo zdania sa podzielone.

2. hugh

hugh Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam. Myślę, że to dobry pomysł ale pd warunkiem, że będzie to nieinwazyjna, mila dla dziecka nauka poprzez zabawe.

3. reklama
  4. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Mój synek już ma w przedszkolu , córeczka tak samo . są to zajęcia po 15, 20 min polegające na śpiewaniu piosenek , liczeniu itp .
    Efekt - synek liczy do 10 i śpiewa proste piosenki .
    Od córeczki która jeszcze nawet dobrze nie mówi dziś usłyszałam liczenie do trzech .
    zajęcia mają na celu osłuchanie się z językiem więc zawsze warto :tak:

5. Vileyka

Vileyka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jako zabawa można zacząć wcześnie. z córką słuchamy bajek i piosenek po angielsku, zna trochę słówek, prawie cały alfabet i nie ma problemów z powtarzaniem słów czy zwrotów po angielsku:) tak więc do dzieła:D

6. milea

milea

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój mały też zaczął naukę angielskiego w przedszkolu i podobnie jak u aniam141, liczy, zna pojedyncze słówka, niektóre wierszyki i piosenki. Moim zdaniem to dobry sposób, aby dziecko osłuchało się z jezykiem. Potem mu będzie łatwiej.

7. mk.miki

mk.miki Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziecko praktycznie od narodzin do 6-7 roku życia jest najbardziej chłonne wiedzy. Dla niego nauka w tym czasie to świetna zabawa i przyswaja ja ekspresowo.
    Oglądanie z dzieckiem bajek po angielsku, czytanie w tym języku mimo iż maluch nie wie co do niego mówimy to świetna zabawa i bardzo dobre podstawy do nauki języka w przyszłości. W sklepach jest wiele pomocy edukacyjnych np angielski z czuczu, fantastyczna i w dodatku niedroga inteligentna zabawa w naukę angielskiego.

8. supcia

supcia Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  9. MoniaN.

MoniaN. Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja córka ma w przedszkolu 1 godzine w tygodniu. Jest to nauka poprzez zabawę.

10. reklama
  11. Joanna_Z

Joanna_Z Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Choć u mnie sytuacja jest trochę inna bo mieszkamy poza granicami, to uważam ze im wcześniej tym lepiej. Moje dziecko jest dwujezyczne(polski i angielski) uczy sie do tego francuskiego w formie zabawy,a kiedy ogląda dore okazuje sie ze wchlania hiszpańskie słówka również.. Dziecko do 4 roku życia nie widzi różnicy miedzy językami dlatego chlonne tak szybko, potem zabawa pomaga w dalszej nauce. Ale w żadnym razie nie zmuszać. Takie moje skromne zdanie

12. masebi

masebi Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja ma w przedszkolu 2 godziny tygodniowo. W formie zabawy. Nie, nie sprawdzamy jej wiedzy :-) Ani nie uczymy na siłę. Jak powyżej -zna 10 cyferek, słówka z różnych dziedzin ( kolory) , piosenkę, wystarczy, że się osłucha, będzie jej łatwiej, kiedy przyjdzie czas na naukę. Do tego puszczam jej trochę sezamkowej ulicy :-)
    Potrafiła się przedstawić znajomemu z zagranicy :-).
    Błąd widzę w jednej rzeczy - mała polskie słówka przekręca, jak każde dziecko :-) i robi to samo z angielskimi :-)

Poleć forum