reklama

angielski z dzieckiem - kiedy?

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez ingas, 29 Luty 2012.

 1. ingas

  ingas Początkująca w BB

  hej, moze troche kontrowersyjny temat mianowicie kiedy uwazacie ze mozna dziecko zaczac uczyc angielskiego? bo zdania sa podzielone.
   
 2. hugh

  hugh Zaciekawiona BB

  Witam. Myślę, że to dobry pomysł ale pd warunkiem, że będzie to nieinwazyjna, mila dla dziecka nauka poprzez zabawe.
   
 3. reklama
 4. aniam141

  aniam141 Wrześniowe mamy 2008

  Mój synek już ma w przedszkolu , córeczka tak samo . są to zajęcia po 15, 20 min polegające na śpiewaniu piosenek , liczeniu itp .
  Efekt - synek liczy do 10 i śpiewa proste piosenki .
  Od córeczki która jeszcze nawet dobrze nie mówi dziś usłyszałam liczenie do trzech .
  zajęcia mają na celu osłuchanie się z językiem więc zawsze warto :tak:
   
 5. Vileyka

  Vileyka Fanka BB :)

  jako zabawa można zacząć wcześnie. z córką słuchamy bajek i piosenek po angielsku, zna trochę słówek, prawie cały alfabet i nie ma problemów z powtarzaniem słów czy zwrotów po angielsku:) tak więc do dzieła:D
   
 6. milea

  milea Zaciekawiona BB

  Mój mały też zaczął naukę angielskiego w przedszkolu i podobnie jak u aniam141, liczy, zna pojedyncze słówka, niektóre wierszyki i piosenki. Moim zdaniem to dobry sposób, aby dziecko osłuchało się z jezykiem. Potem mu będzie łatwiej.
   
 7. mk.miki

  mk.miki Zaciekawiona BB

  Dziecko praktycznie od narodzin do 6-7 roku życia jest najbardziej chłonne wiedzy. Dla niego nauka w tym czasie to świetna zabawa i przyswaja ja ekspresowo.
  Oglądanie z dzieckiem bajek po angielsku, czytanie w tym języku mimo iż maluch nie wie co do niego mówimy to świetna zabawa i bardzo dobre podstawy do nauki języka w przyszłości. W sklepach jest wiele pomocy edukacyjnych np angielski z czuczu, fantastyczna i w dodatku niedroga inteligentna zabawa w naukę angielskiego.
   
 8. supcia

  supcia Zaciekawiona BB

 9. MoniaN.

  MoniaN. Fanka BB :)

  Moja córka ma w przedszkolu 1 godzine w tygodniu. Jest to nauka poprzez zabawę.
   
 10. reklama
 11. Joanna_Z

  Joanna_Z Fanka BB :)

  Choć u mnie sytuacja jest trochę inna bo mieszkamy poza granicami, to uważam ze im wcześniej tym lepiej. Moje dziecko jest dwujezyczne(polski i angielski) uczy sie do tego francuskiego w formie zabawy,a kiedy ogląda dore okazuje sie ze wchlania hiszpańskie słówka również.. Dziecko do 4 roku życia nie widzi różnicy miedzy językami dlatego chlonne tak szybko, potem zabawa pomaga w dalszej nauce. Ale w żadnym razie nie zmuszać. Takie moje skromne zdanie
   
 12. masebi

  masebi Fanka BB :)

  Moja ma w przedszkolu 2 godziny tygodniowo. W formie zabawy. Nie, nie sprawdzamy jej wiedzy :-) Ani nie uczymy na siłę. Jak powyżej -zna 10 cyferek, słówka z różnych dziedzin ( kolory) , piosenkę, wystarczy, że się osłucha, będzie jej łatwiej, kiedy przyjdzie czas na naukę. Do tego puszczam jej trochę sezamkowej ulicy :-)
  Potrafiła się przedstawić znajomemu z zagranicy :-).
  Błąd widzę w jednej rzeczy - mała polskie słówka przekręca, jak każde dziecko :-) i robi to samo z angielskimi :-)
   

Poleć forum