reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

angielski z dzieckiem - kiedy?

Mam podobne zdanie,także uważam że nauka języka dla dzieci powinna polegać głównie na słuchaniu i wyłapywaniu pojedynczych słówek których się uczy,też nie można popaść w przesadę i namawiać dziecko do intensywnej nauki w wieku 3 lat bo wtedy tylko je zniechęcimy.
 
reklama
u nas córka miała już w pierwszej grupie w prywatnym przedszkolu jak poszła miała rok i 8 miesięcy. Teraz ma 3 lata i również ma w przedszkolu. Świetnie wpływa to na jej rozwój - zna nazwy przedmiotów, umie liczyć po angielsku, wymienia kolory, przedstawia się, umie kilka zwrotów i piosenek. oczywiście lekcje są zawsze w formie zabawy
 
moja mala tez chodzi na angielski w formie zabawy, nie moze sie doczekac kiedy pojdzie na koleje, a do tego nawet nie wie ze sie uczy, poniewaz jak dziecko jest takie male to uczy sie sluchajac i nasladujac, zapisalam ja jak poszla do przedszkola jak miala 2,5 roku
 
Im wcześniej tym lepiej. Oczywiście wpierw w formie zabawy. Wiele zdziałać mogą również bajki, chociażby Dora. Moja chrześniaczka dzięki niej zainteresowała się angielskim i sama mając lat 6 wręcz gnębiła, że chce się tego języka uczyć. Teraz ma 10 i mówi bardzo ładnie.
W przedszkolu do którego idzie mój syn, już w trzylatkach mają zajęcia z angielskiego. Oswajanie dziecka z obcymi językami we wczesnych latach pozytywnie odbije się w jego nauce w przyszłości.
U nas w domu mówimy po polsku, często są u nas znajomi mówiący po niemiecku, jedni po bułgarsko-polsku. Do tego młodzian lubi bajki po angielsku i rosyjsku (Masza i Niedźwiedź). Co prawda minusem tego jest opóźniona mowa, jednak w po polsku i niemiecku Erik rozumie wszystko,, po angielsku większość.
 
moja corka chodzi na taki angielski w formie zabawy, nie dosc, ze nie moze sie doczekac, to widze nawet bez pokazow postepy, i wiem ze byla to dobra decyzja puscic mala tak wczesnie, poniewaz jest jak gabka
 
To bardzo na topie temat. Zwłaszcza, ze teraz bez znajomości angielskiego to jak bez komputera. Moim zdaniem powinno się dziecko jak najwcześniej uczyć, b dziecko do lat 5 najłatwiej uczy się języków.
 
reklama
nawet duzo daje smo sluchanie, aby dziecko wiedzialo i kojarzylo, a po za tym jak wczesnie sie zacznie to potem latwiej pojdzie
 
Do góry