reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

angielski z dzieckiem - kiedy?

Ze swojego doświadczenia mogę polecić Academy Inrternational, byliśmy tam z jednym dzieckiem, i drugie też pewnie poślę, świetny dwujęzyczny program. Dzieci mówią lepiej po angielsku ode mnie :-) Serio.
 
reklama
Przedszkole dwujęzyczne to chyba jedna z najlepszych metod nauki. Dzieci uczą się w takim miejscu drugiego języka jak ojczystego. Są przez cały czas zanurzone w języku. Takie maluchy mówią potem jak prawdziwi native. Warto jeśli jest taka możliwość to daje dziecko ogromne możliwości.
 
Jestem zdania, ze można zacząć dziecko uczyć angielskiego w każdym wieku. My do naszych dzieci od najmłodszych gadamy po polsku i po angielsku. Dlatego będą w przedszkolu i w szkole nasze dzieci posługują sie tym językiem znacznie lepiej od rówieśników :)
 
a ja słyszałam, że podobno dobrze dziecku już po urodzeniu jest puszczać na przykład muzykę po angielsku lub jakieś ebooki, żeby dziecko przyswajało sobie język i potem podobno łatwiej jest mu się nauczyć w przyszłości języka, a takie normalne siedzenie z dzieckiem nad językiem angielskim zaczęłabym od przedszkola, myślę, że wtedy dziecko jest bardziej ciekawe świata i chętne uczyć się języka obcego, szczególnie jak rówieśnicy też chodzą na dodatkowe zajęcia w jakiś szkołach języków obcych :) pozdrawiam ;)
 
Ja myślę, że można wcześniej niż od 3 lat. Jak rodzice posługują sie tym angielskim to dziecko może jednocześnie poznawać polskie i angielskiego słowa od samego początku. Móże tez oglądać bajki w obu jezykach, słuchac muzyki lub grać w gry.
 
tak, im wcześniej tym lepiej, maluchy naturalnie kodują język a w przyszłości łatwiej im się nim posługiwać/uczyć
 
Ja już zaczęłam uczyć swoją córkę. Ma 1,5 roku. Oczywiscie są to pojedyncze słowa i robimy to bawiąc się lub oglądając książeczki.
 
Ja myślę, że można wcześniej niż od 3 lat. Jak rodzice posługują sie tym angielskim to dziecko może jednocześnie poznawać polskie i angielskiego słowa od samego początku. Móże tez oglądać bajki w obu jezykach, słuchac muzyki lub grać w gry.

Tak bajki i piosenki w języku angielskim to bardzo dobry pomysł.
 
Myślę, że najlepiej właśnie dzieci przyswajają wiedzę w rodzinach dwujęzycznych, gdzie od małego 'osłuchują się" z językiem. Im wcześniej, wiadomo- tym lepiej. Ale jeśli rodzice nie czują się zbyt pewnie, to zawsze mozna zapisać do szkół dwujęzycznych, z tego, co wiem, jest nawet dwujęzyczne przedszkole i złobek
 
reklama
Myślę, że najlepiej właśnie dzieci przyswajają wiedzę w rodzinach dwujęzycznych, gdzie od małego 'osłuchują się" z językiem. Im wcześniej, wiadomo- tym lepiej. Ale jeśli rodzice nie czują się zbyt pewnie, to zawsze mozna zapisać do szkół dwujęzycznych, z tego, co wiem, jest nawet dwujęzyczne przedszkole i złobek
Niestety nie wszędzie są takie przedszkola i żłobki. Jedynie w większych miastach.
 
Do góry