reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antoś koniec 31tg, 1500g. ur. 1.03.2013

Kontrolujcie wagę, jeśli mały przybiera, to ok.
Mój Franio spał niemal non stop do 6 mies życia. Jego układ nerwowy tyle czasu "dochodził do siebie". Ważyliśmy go poczatkowo codziennie (bo zjadał max 5 ml mleka, b się męczył z powodu problemóz z oddychaniem), z czasem już 1 x na tydzień.
Z leżaczkiem ostrożnie, nawet baaaaaaaardzo ostrożnie. Antoś ma dopiero miesiąc. Nie kładźcie go narazie na lezaczek. To kwestia przejść i możliwości pogłębiania się ewentualnej asymetrii ułożeniowej, kręgosłup (to u dzieci z obniżonym napięciem w osi). Leżaczek won, krótko mówiąc. Kładźcie go zgodnie ze wskazówkami fizjoterapeuty - niech pokaże Wam jak to robić.
Antek jest wczesniakiem.
Zdrowe dziecko poradzi sobie z wieloma mało zdrowymi wynalazkami komercyjnymi, typu chodziki, jumpery itd. Poradzi mniej czy bardziej (koślawość kolan czy skolioza mogą wyjść dużo później), ale wczesiak moze sobie z tym nie poradzić. I tu wcale nie demonizuję problemu.
 
reklama
Dziękujemy bardzo za rady które nam udzieliłaś :) Napewno zmienimy dla niego sposób spania .
A to ile waży to napiszę jutro ,zaraz przed kąpaniem ,naszego małego skarba .Pozdrawiam serdecznie
 
Do Wioli karmimy go tak przynajmniej co 2,5- 3 godziny ,.A jak chcę jeść to i częściej na "żądanie" .Dzisiaj w nocy zrobił sobie troszkę dłuższą przerwę ,tak ok 4godz.
 
Tak jak dziewczyny mówią, jeżeli przybiera na wadzę i nie płaczę o jedzenie tzn. że się najada :)

Leżaczka nie polecam, schowajcie później się przyda :) Kładźcie go na płaskim, ja kupiłam sobie takie 'wałeczki' dzięki temu jak kładłam Maję na bok to się nie przewracała samoczynnie ;)

Malutkie dzieci bardzo dużo śpią więc się nie martwcie. Moja Majkę tez trzeba było czasem budzić na karmienie a czasem sama się budziła po 4 godzinach.

Zdrowia dla Antosia :*
 
Antoś dziękuje za życzonka:)
Chyba się najada ,bo prawie całe piersi okorowuje do cna ,budzi się sam nieraz co 1,5godz. a nieraz nieco ponad 3 ,i nie wiemy czy go budzić co dogodziny czy dać mu samemu się przebudzić w tym jego limicie czasowym??
Dzisiaj wieczorem napiszę wam kochane ciocie,ile ten nasz Antoś waży i zobaczymy czy przyrasta ,po jedzeniu zaraz strasznie się spina i przeciąga czy to normalne u takich dzieci??
 
Artur, nie budźcie go, niech sobie pośpi robaczek. Jeśli wygląda ok, przybiera, to nie budźcie. Inaczej by było w przypadku anemii - długi sen mógłby oznaczać, że krasnalek jest za słaby.
A przeciąga się i spina, bo to niestety taki okres kolkowy. Oby tylko na spinaniu się skończyło, oby go kolki bardziej nie męczyły
 
Hejka :) u nas kolejny dzień za sobą ,co dzień już bliżej a Antoś będzie już coraz większy .
Jje cały czas tylko z piersi ,staramy się go nie budzić ,lecz jak już śpi ponad 3godz,to rozbudzamy go żeby zjadł ,przeważnie to sam się budzi do 3 godz,od poprzedniego jedzenia .
Wczoraj nasz krasnal ważył 2580g ,nie wiem czy to dobrze ,denerwujemy się z żoną że może jakoś wolno rośnie ,podpowiedzcie ile tak wcześniak normalnie powinien przyrastać???
Pozdrawiam
 
Ważne, zeby przybierał. Naprawdę. Nie fiksujcie się tak bardzo na tym.
Mały przybrał 1 kg w ciągu 5 tygodni. Biorąc pod uwagę start i pobyt w szpitalu to GENIALNY wynik. Jak u zdrowego dziecka
Nanoście sobie wymiary Antosia na siatkicentylowe.edziecko.pl, wrzuć opcję wcześniactwa.
 
reklama
Do góry