reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antybiotyk a ciąża

Emkaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Październik 2016
Postów
3 926
Dziewczyny od tygodnia walcze z infekcją, zaczęło się od zapalenia kratani we wtorek bylam u lekarza powiedział , że osluchowo czysto podejrzenie zapalenia tchawicy. Dał syrop wykrztuśny i apap. Dziś jest czwartek rano to już 5 dzień kiedy kaszle non stop- teraz bardziej mokro - nie śpię już 3 noc- ciągły atak kaszlu- nie daje rady( kaszle co kilka sekund) . Zrobię dziś wyniki badań jeśli wyjdzie , że infekcja zamieniła się w bakteryjna co wtedy? Jestem w 8 tygodniu ciąży ,2 dziecko wymarzone, wystarane. Tak bardzo się boje , że zrobię mu krzywdę tymi lekami Czy któraś z was brała antybiotyki w tak wczesnej ciąży ? Czy zaszkodziły dziecku? Tak bardzo się boje i już niemam sił. Łzy już mi się powoli kończą.

 
reklama
Witaj, ja bralam antybiotyki w ciąży co prawda później bo 16/17 tydzień na zapalenie uszu i zatok a później w 25 tygodniu na grypę zoladkowo jelitowa to dostawalam w kroplowce w szpitalu. Dziecko zdrowe w tej chwili 1.5 roku☺
 
Nic się nie martw. Jest duża grupa antybiotyków, które można przyjmować w ciąży (np. penicylina, amoksycylina, cefalosporyny II generacji, ampicylina, erytromycyna, niektóre makrolidy). Groźniejsza od antybiotyków na tym etapie ciąży może się okazać sama infekcja. Ja na Twoim miejscu poszłabym do labu i zrobiła antybiotykogram (owszem - jest to badanie płatne, ale przynajmniej nie będą Cię niepotrzebnie truć - chyba że masz dobrego lekarza rodzinnego, który da Ci skierowanie)
 
Nic się nie martw. Jest duża grupa antybiotyków, które można przyjmować w ciąży (np. penicylina, amoksycylina, cefalosporyny II generacji, ampicylina, erytromycyna, niektóre makrolidy). Groźniejsza od antybiotyków na tym etapie ciąży może się okazać sama infekcja. Ja na Twoim miejscu poszłabym do labu i zrobiła antybiotykogram (owszem - jest to badanie płatne, ale przynajmniej nie będą Cię niepotrzebnie truć - chyba że masz dobrego lekarza rodzinnego, który da Ci skierowanie)
Antybiotykogram: pewnie długo się czeka ma wyniki? Myslałam o crp- tutaj dostaje za parę godzin i wiem z czym walcze .

 
No właśnie nie wiesz - CRP powie tylko, że jest stan zapalny, ale nie jaka jest jego przyczyna. Tak naprawdę jeśli jest to faktycznie infekcja bateryjna - lekarz przypisze antybiotyk o szerokim spektrum działania, a w momencie otrzymania antybiotykogramu powinien zmodyfikować leczenie względem otrzymanego wyniku by było bardziej celowe.
 
No właśnie nie wiesz - CRP powie tylko, że jest stan zapalny, ale nie jaka jest jego przyczyna. Tak naprawdę jeśli jest to faktycznie infekcja bateryjna - lekarz przypisze antybiotyk o szerokim spektrum działania, a w momencie otrzymania antybiotykogramu powinien zmodyfikować leczenie względem otrzymanego wyniku by było bardziej celowe.
Wysoki wskaźnik CRP określa czy infekcja jest bakteryjna niższy czy jest to wirus- na tej podstawie zawsze moja córka dostaje antybiotyki.


 
Ja miałam antybiotyk na samym początku ciąży. 5 tydzień, miałam zapalenie ucha. Potem brałam na zapalenie układu moczowego w 11 tygodniu. Mały jest zdrowy, ciąża przebiegała bezproblemowo. Jest grupa leków, które można brać w ciąży, dziecku nic się nie stanie.
Moim zdaniem infekcja jest gorsza od leków, więc maszeruj do lekarza i na badania. :)
 
Mi też laryngolg powiedziała że ta infekcja to gorsza niż antybiotyk tym bardziej że miałam ropę w uchu, gardle, nosie i to wszystko sialo na dziecko.Brałam Duomox przez 14 dni
 
Ostatnia edycja:
Emkaa Po CRP nie da się jednoznacznie określić czy infekcja jest bakteryjna czy wirusowa. A już na pewno nie da się określić jaki antybiotyk powinien być zastosowany. Wyjdzie Ci np. CRP ok 50? I co wtedy? Lekarz będzie zgadywał?
 
reklama
Emkaa Po CRP nie da się jednoznacznie określić czy infekcja jest bakteryjna czy wirusowa. A już na pewno nie da się określić jaki antybiotyk powinien być zastosowany. Wyjdzie Ci np. CRP ok 50? I co wtedy? Lekarz będzie zgadywał?
Dokładnie, a nawet u mojej kuzynki dziecko miało bakteryjne zapalenie płuc a CRP 6
 
Do góry