reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antybiotyk a tabletki antykoncepcyjne

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2018
Postów
512
Hej :)
Przez dwa tygodnie dwa razy dziennie brałam antybiotyk. Po zakończeniu zapytałam lekarza rodzinnego ile czasu po skończeniu przyjmowania antybiotyku powinno się uważać na te osłabione działanie tabletek antykoncepcyjnych. Powiedziała, że cały cykl. Ale ja karmię piersią, okres miałam tylko raz dwa miesiące po porodzie i do teraz cisza, więc nie znam swojego cyklu i nie potrafiła odpowiedzieć. Idę z tym w poniedziałek do ginekologa. Zastanawiam się czy w tym wypadku powinien mnie jakoś zbadać, żeby odpowiedzieć na moje pytanie. Jak uważacie ? Macie w tym jakieś doświadczenie ?
 
reklama
Rozwiązanie
Zakładam, że jednoskładnikowe typu Cerazette czy coś w tym rodzaju, bo takie można brać przy karmieniu piersią i takie z reguły się bierze własnie bez przerwy.
Ja myślę, że co najmniej tydzien czy dwa po zakonczeniu antybiotykoterapii dobrze by się było zabezpieczać dodatkowo. Po takim czasie raczej skutecznosć powinna wrócić do normy. A jak ktoś chce mieć 100% pewności, to zabezpieczać się dodatkowo przez całe opakowanie, czyli teoretycznie przez cały cykl tak jakby.
Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby giekolog był w stanie coś innego doradzić.
Hm, no zobaczymy co mi powie :/ eh
Dzięki
Poziom stężenia antybiotyku we krwi ma wpływ na tabletki (a nie długość cyklu przed ciążą). Jeśli wg lekarza masz zabezpieczać się przez cały cykl (który zakłada się, że jest 28-dniowy), to pewnie po tym czasie tabletki będą już skuteczne. A co jeśli u kogoś występują cykle 60-dniowe?? Miałby wówczas czekać na działanie tabletek przez 3 miesiące?
 
Poziom stężenia antybiotyku we krwi ma wpływ na tabletki (a nie długość cyklu przed ciążą). Jeśli wg lekarza masz zabezpieczać się przez cały cykl (który zakłada się, że jest 28-dniowy), to pewnie po tym czasie tabletki będą już skuteczne. A co jeśli u kogoś występują cykle 60-dniowe?? Miałby wówczas czekać na działanie tabletek przez 3 miesiące?
No właśnie.. i niewiadomo teraz jak to jest. Ciekawe co ginekolog powie
 
reklama
A dlaczego? Co to za tabletki?
Zakładam, że jednoskładnikowe typu Cerazette czy coś w tym rodzaju, bo takie można brać przy karmieniu piersią i takie z reguły się bierze własnie bez przerwy.
Ja myślę, że co najmniej tydzien czy dwa po zakonczeniu antybiotykoterapii dobrze by się było zabezpieczać dodatkowo. Po takim czasie raczej skutecznosć powinna wrócić do normy. A jak ktoś chce mieć 100% pewności, to zabezpieczać się dodatkowo przez całe opakowanie, czyli teoretycznie przez cały cykl tak jakby.
Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby giekolog był w stanie coś innego doradzić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry