reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antybiotyk nie wiedząc, że jest się w ciąży.

  • Starter tematu Usunięty użytkownik 203733
  • Rozpoczęty
U

Usunięty użytkownik 203733

Gość
Dziewczyny czy będąc w ciąży ale nie wiedząc o tym jeszcze zdarzyło wam się brać antybiotyk? Ja od wczoraj biorę proxacin na zapalenie dróg moczowych. Obecnie jestem w 23dniu cyklu, staramy się z mężem o dzidzie już od dłuższego czasu jednak póki co nic z tego. I tak od wczoraj piersi mnie bolą podbrzusze kłuję, wiem, że to może być zwiastun miesiączki, ale kurcze co jakby się okazało, że to jednak ciąża...
 
reklama
Do terminu miesiączki możesz żyć tak jakbyś nie była w ciąży. Nawet gdyby antybiotyk był z grupy niedozwolonych w ciąży to zarodek jest chroniony. Większość leków nawet jeśli jest przeciwwskazana to jest bezpieczna (tylko po prostu nieprzebadana klinicznie). Stan zapalny w ciąży na pewno jest bardziej szkodliwy niż antybiotyk. Jednak do terminu miesiączki nic nie jest w stanie zaszkodzić ciąży.

PS. Ja brałam kilka antybiotyków do 6 tygodnia. Skutków ubocznych brak :)
 
Ja tez biorę 2 antybiotyki przez łącznie 14 dni (dziś 5) dziś 11 dc. Skończę w 20dc wg Was nie odkładać starań? 😊
 
Różnie mówią, ja starałam się prawie 3 lata. W listopadzie 2020 brałam antybiotyki dwa na zapalenie ucha, potem miałam miesiączke pod koniec listopada i kolejny cykl okazał się właściwy i teraz jestem w ciąży 🙃
 
reklama
Do góry