reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antybiotyk nie wiedząc, że jest się w ciąży.

  • Starter tematu Usunięty użytkownik 203733
  • Rozpoczęty
Eee ja byłam na wyjeździe bardzo zakrapianym nie wiedząc że jestem w ciąży ...w zasadzie jak się zorientowałam to był prawie 7 tydzień. To chyba na początku nie ma znaczenia tak jak Dziewczyny piszą. Jak jest silna ciąża to się utrzyma. Nadmienię ze obie cale ciążę brałam sterydy nie wskazane w ciąży tez wszystko ok..
 
reklama
Eee ja byłam na wyjeździe bardzo zakrapianym nie wiedząc że jestem w ciąży ...w zasadzie jak się zorientowałam to był prawie 7 tydzień. To chyba na początku nie ma znaczenia tak jak Dziewczyny piszą. Jak jest silna ciąża to się utrzyma. Nadmienię ze obie cale ciążę brałam sterydy nie wskazane w ciąży tez wszystko ok..
Też brałam steryd w ciąży wprawdzie miejscowo bo do nosa ale mam tak silna alergie że już musiałam i gin mi kazała bo korzysci przewyższały ryzyko. Teraz karmie a już problemy z alergią się zaczynają więc też muszę się zorientować czy mogę brać leki
 
Wiele leków, które są „przeciwwsakazane” tak naprawdę najprawdopodobniej nie ma żadnego wpływu na ciąże, po prostu są nieprzebadane na kobietach w ciąży, bo takie badania byłyby nieetyczne. Zarodek nie jest połączony z organizmem matki i alkohol, leki, nikotyna a nawet narkotyki nie mogą mieć na niego wpływu, więc wyluzujcie!
 
Też brałam steryd w ciąży wprawdzie miejscowo bo do nosa ale mam tak silna alergie że już musiałam i gin mi kazała bo korzysci przewyższały ryzyko. Teraz karmie a już problemy z alergią się zaczynają więc też muszę się zorientować czy mogę brać leki
No właśnie. Ja wiesz brałam bo mam astmę i jakby innej opcji nie było. W czasie kp również,te same co zawsze.
 
Dziewczyny czy będąc w ciąży ale nie wiedząc o tym jeszcze zdarzyło wam się brać antybiotyk? Ja od wczoraj biorę proxacin na zapalenie dróg moczowych. Obecnie jestem w 23dniu cyklu, staramy się z mężem o dzidzie już od dłuższego czasu jednak póki co nic z tego. I tak od wczoraj piersi mnie bolą podbrzusze kłuję, wiem, że to może być zwiastun miesiączki, ale kurcze co jakby się okazało, że to jednak ciąża...
Ja brałam w pierwszej ciąży antybiotyk na zapalenie dróg i nic się nie stało, tez nie wiedzialam
. Ginekolog powiedziała, ze natura wie co robi ,także nie martw się
 
Pierwsze dwa tygodnie od zapłodnienia do terminu miesiączki działa zasada wszystko albo nic - czyli albo zarodek się utrzyma i będzie ok, albo się nie utrzyma. Od 15. dnia po zapłodnieniu zasada ta nie obowiązuje.
 
Pierwsze dwa tygodnie od zapłodnienia do terminu miesiączki działa zasada wszystko albo nic - czyli albo zarodek się utrzyma i będzie ok, albo się nie utrzyma. Od 15. dnia po zapłodnieniu zasada ta nie obowiązuje.
Dzisiaj zrobiłam test to 29 dc przy cyklach 28 dniowych , czy możliwy jest jeszcze wynik pozytywny? Owulacje miałam w 17 dc były 2 pecherzyki duże ,stymulacja clo , jestem zrozpaczona już nie mam sił to już 9 cykl w którym się staramy 😭progesteron mialam 61,90 już nadzieje mnie opuszczają
 
Dzisiaj zrobiłam test to 29 dc przy cyklach 28 dniowych , czy możliwy jest jeszcze wynik pozytywny? Owulacje miałam w 17 dc były 2 pecherzyki duże ,stymulacja clo , jestem zrozpaczona już nie mam sił to już 9 cykl w którym się staramy 😭progesteron mialam 61,90 już nadzieje mnie opuszczają
Jeżeli dobrze liczę to dopiero 12dpo. Nie chcę dawać złudnej nadziei, ale implantacja ma miejsce w 6-12 dni po owulacji, potem 48h na pojawienie się odpowiedniego stężenia HCG w organizmie. Ja bym powtórzyła test za 2-3 dni. Jeżeli oczywiście nie przyjdzie miesiączka.

I napisz proszę skąd pewność, że owu była 17dc? Monitoring?
 
Jeżeli dobrze liczę to dopiero 12dpo. Nie chcę dawać złudnej nadziei, ale implantacja ma miejsce w 6-12 dni po owulacji, potem 48h na pojawienie się odpowiedniego stężenia HCG w organizmie. Ja bym powtórzyła test za 2-3 dni. Jeżeli oczywiście nie przyjdzie miesiączka.

I napisz proszę skąd pewność, że owu była 17dc? Monitoring?
Tak dzisiaj 12 dni po owulacji, jestem załamana to 9 miesiąc jak się staramy , byłam na usg były dwa duże pecherzyki Dr mówił ze szansa na bliźnięta , testy od 10 dc tak jak zalecił w 16 dc miałam już test owulacyjny 2 kreski bardzo intensywne , ja bardzo czuje swoją owulacje mam mega bolesna i potwierdzona tez przez ginekologa , progesteron robiłam po 7 dniach od owulacji wyszedł 61,90 lekarz mówił ze wysoki ponieważ 2 pecherzyki pękły ... nawet mam uczucie jak na ciąże , piersi mnie bolą z boku od pachy , zawsze to całe , wstaje z rana po nocy to mnie podbija mam mdłości , choć zdarzały się tez przed okresem bo mam nasilone pms , cykle mam 28 dniowe to nie powinien dzisiaj już wyjść ten test? Zrobiłam 2 😭
 
reklama
Tak dzisiaj 12 dni po owulacji, jestem załamana to 9 miesiąc jak się staramy , byłam na usg były dwa duże pecherzyki Dr mówił ze szansa na bliźnięta , testy od 10 dc tak jak zalecił w 16 dc miałam już test owulacyjny 2 kreski bardzo intensywne , ja bardzo czuje swoją owulacje mam mega bolesna i potwierdzona tez przez ginekologa , progesteron robiłam po 7 dniach od owulacji wyszedł 61,90 lekarz mówił ze wysoki ponieważ 2 pecherzyki pękły ... nawet mam uczucie jak na ciąże , piersi mnie bolą z boku od pachy , zawsze to całe , wstaje z rana po nocy to mnie podbija mam mdłości , choć zdarzały się tez przed okresem bo mam nasilone pms , cykle mam 28 dniowe to nie powinien dzisiaj już wyjść ten test? Zrobiłam 2 😭
Czysto teoretycznie, jeżeli dzisiaj będzie miała miejsce implantacja, to test ci tego nie pokaże. Trzeba czasu, żeby beta zaczęła się wydzielać i osiągnęła odpowiednie stężenie. Przyjmuje się, że średnio trwa to 48h. Więc skoro nie masz miesiączki to za dwa dni powtórz testy. Najlepiej taki p czułości 10.

Co do objawów. Niestety, ale póki testy negatywne, to objawy to zwykły pms. Objawy ciążowe pojawiają się wraz ze wzrostem bety.

Powtórz test, lub idź na betę. Trzymam kciuki. Daj znać czy się udało 🙂
 
Do góry