reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antybiotyk w ciąży

Dołączył(a)
16 Wrzesień 2022
Postów
6
Cześć,

Jestem w 8t6d ciąży. Niestety ale od dzieciństwa mam problem z astma oskrzelowa co skutkuje częstym leczeniem antybiotykami i sterydami.
Pogoda nam nie sprzyja - wiec i choroba mnie złapała. Gdy poszłam do lekarza, poinformowałam go, ze jestem w ciąży, ze mam astmę itp. Oczywiście moich leków wziewnych brać nie mogę, ale antybiotyk dostałam AUGUMENTIN. Czytałam w internecie różne opinie na temat tego, ze można go brać w ciąży jak i nie można.
Biorę go już 3 dzien, przestałam gorączkować, duszności lekko ustają, niemniej jednak często boli mnie brzuch i doszło do biegunki. Czy może któraś z Was była w podobnej sytuacji i podpowie mi coś na temat antybiotyków, skutków ubocznych?

Pozdrawiam
 
reklama
Choroba może być groźniejsza niż antybiotyk. Teoretycznie nie powinno się przyjmować kwasu klawulonowego w ciąży, a zamiast tego samą amoksycylinę (np. ospomox, amotaks, duomox). Jednakże znam wiele kobiet, co brały augmentin i wszystko było w porządku. Najważniejsze, że pomógł.
 
Choroba może być groźniejsza niż antybiotyk. Teoretycznie nie powinno się przyjmować kwasu klawulonowego w ciąży, a zamiast tego samą amoksycylinę (np. ospomox, amotaks, duomox). Jednakże znam wiele kobiet, co brały augmentin i wszystko było w porządku. Najważniejsze, że pomógł.
super, dziękuje za odpowiedz i chociaż trochę uspokojenie mnie :) w poprzedniej ciąży (9lat temu) było podobnie, niemniej jednak wolałam skonsultować to z osobami, które rowniez były w podobnej sytuacji :)
 
hmm… ostatnio przy antybiotyku corka dostała biegunki i musiała go stosować razem z enterolem 250. Ale nie wiem czy w Twoim stanie można go przyjmować…
 
reklama
Brałam w ciąży antybiotyk i nic złego się nie stało, moja ginekolog polecała duomox, jest delikatniejszy a działa tak samo jak aygumentin, pozdrawiam
 
Do góry