reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antybiotyk Zinnat pilne!

No ja bym się bała sama zwiększać dawkę na Twoim miejscu bym poszła do innego lekarza żeby go osluchal a przy okazji skonsultować ta dawke

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
To jest tylko o 0,25ml zwiekszenie, wlasciwe co do jego wagi po przeliczeniu. Do innego lekarza pojde jesli po 3 dniach poprawy nie bedzie, bo i tak mi zaden teraz nie zmoeni antybiotyku.
 
reklama
To na noc dobrze by było podać syrop przeciwkaszlowy (np. Levopront).
A jeśli w ciągu dnia mu się odkrztusza, to oprócz Nebbudu, zrobiłabym inhalacje z Mucosolvanu.

Dawek leku nie zmieniaj.
 
Witaj. A który masz zinnat 125 czy 250? Bo mój synek 1.5 roku na uszy dostawał 125 3 ml a córka 6 lat 22 kg dostała 250 i też 3 ml
 
Witaj. A który masz zinnat 125 czy 250? Bo mój synek 1.5 roku na uszy dostawał 125 3 ml a córka 6 lat 22 kg dostała 250 i też 3 ml
I pomogl corce w takiej dawce? Nam we wrzesniu jakos jak syn wazyl niecale 20kg to przepisala 4ml i teraz znowu mimo, ze wazy wiecej. Wydaje mi sje, ze lekarka sugeruje sie tymi normami podanymi w ulotce, czyli tymi nizszymi, a nie tymi co w ksiazkach medycznych.
 
Córka miała zinnat na angine ostatnio 3 ml 250 po braniu go przez 5 dni i niby poprawie dostała gorączki 39 stopni wyladowalysmy w szpitalu z ostrym zapaleniem oskrzeli i do tego antybiotyku dołączyli jeszcze klacid i dopiero zaczęło przechodzić, z tym że ona zinnat brała pierwszy raz i chyba poprostu na nią nie zadziałał.
 
Teraz po ostatnich antybiotykach na kolejną angine dostała duracef brała 10 dni a też jej się zdarza jeszcze zakaszlec na szczęście mamy miesiąc zwolnienia z przedszkola to może w końcu dojdzie do siebie
 
reklama
Nie moze brac mukolitykow, ma nadwrazliwosc. Dusi sie wtedy.
Skąd ja to znam, u nas też kaszel się nasila, staje się duszacy aż do wymiotow, tak samo po sinecodzie, przeciwkaszlowym i kiedyś dostała fosidal to musiałam w nocy z nią na dwór wyjść bo by mi się udusila
 
Do góry