reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja a antybiotyk

Dołączył(a)
18 Styczeń 2021
Postów
11
Cześć od ponad pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne vibin. W tym miesiącu brałam antybiotyk penicylinę (ospen) przez ponad 10 dni. Czy ten lek osłabia działanie antykoncepcji ? Dodam że boli mnie podbrzusze jak na okres i mam bolesne i powiększone piersi , miałam biegunke przez kilka dni tylko rano,jest to pierwsza taka sytuacja bo rzadko w trakcie brania tabletek odczuwałam coś przed rozpoczęciem tabletek placebo . Czy moge być w ciąży? Miał ktoś podobny przypadek ,? Dodam że jeśli nie pojawi się krwawienie z odstawienia na pewno wykonam test
 
reklama
Z tego co wiem od lekarza (też właśnie kończę antybiotyk) to antybiotyki osłabiają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Podobno nie każdy antybiotyk, ale jednak, trzeba zachować ostrożność i mieć to na uwadze :)
 
Do góry