reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja awaryjna, stosunek przerywany, a ciąża

Dołączył(a)
3 Czerwiec 2020
Postów
11
Witam. Dzisiaj około godziny 13 razem z moim chłopakiem uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia, był to nasz pierwszy raz. Partner uważa ze wyciągnął w porę, lecz mamy obawy.. Dzisiaj powinien zacząć mi się 1 dzień okresu(moja miesiączka czasami opóźnia się o pare dni), a okresu brak. Aktualnie mam 31. dzień cyklu. Około 9 godzin po stosunku zażyłam tabletkę „dzień po”(escapelle). jakie sa szanse na zajscie w ciaze? powinnismy sie obawiac?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Po tej tabletce przygotuj sie, ze twoje cykle zwariują. Przez kilka miesięcy mozesz mieć problemy z długością cyklu, obfitością lub plamienia, a nawet mdłości. Teraz juz nic nie bedzie jak dawniej.

Na ciaze nie ma szans. Nawet bez tej tabletki nie byłoby to mozliwe.
 
Okresu brak bo sie stresujesz, za wcześnie byloby zeby okres nie przyszedł z powodu ciazy. Obstawiam ze jakbys go dostala i tak wszystko by sie wyplukalo, dni płodnych raczej przed okresem nie było .. Nie potrzebnie bralas tabletke bo to mega bomba hormonalna.
 
Dziewczyny to jest jakieś fejk konto... dziewczyna jeszcze godzinę temu pytała się czy można dostać tabletkę po bez recepty a teraz pisze, ze 9 godzin temu ją wzięła..
 
@Natalia2003 proszę poczytaj o antykoncepcji, stosunek przerywany nie jest metodą zapobiegania ciąży. Wzięcie tzw. tabletki po to ostateczność, antykoncepcja awaryjna, która w żadnym wypadku nie powinna być standardem że względu na to, że ma duży wpływ na organizm.
Po jej wzięciu ciąża nie powinna być możliwa, choć o różnych dziwach już słyszałam.

Myślę, że kontynuowanie tego tematu nie ma sensu - to chyba trzeci albo czwarty wątek w tej samej sprawie.
 
To jest Twój 4 watek , ja uważam że najlepiej dla Ciebie, będzie powstrzymać się od sex, do momentu aż będziesz gotowa, najpierw czekałaś na odpowiedź,że nie nie znajdziesz w ciążę, ale odpowiedzi " szanse marne " byly mało sadysfakcjonujace , potem czy jak okres przyjdzie ,to na pewno ciąży nie będzie, potem o tabletkę, i tez jestem ciekawa jak tak szybko zalatwilas receptę...
 
Ja bym się tylko zapytała, czy każdy stosunek będzie nam tu relacjonowany? I wszystkie dalsze kroki?
Chciałabym, żeby to było fejk konto i jednorazowa akcja wystarczyła, ale obawiam się, że teraz zaleją nas wątki pt. Mój organizm zwariował po tabletce po, co robić? To mój 40dc a następnego dnia To mój 41dc [emoji19]
Nie jesteście gotowi na zbliżenia. Poczekajcie parę lat, albo zabezpieczcie się tak, żeby mieć spokojną głowę.[emoji21]
 
reklama
Ja bym się tylko zapytała, czy każdy stosunek będzie nam tu relacjonowany? I wszystkie dalsze kroki?
Chciałabym, żeby to było fejk konto i jednorazowa akcja wystarczyła, ale obawiam się, że teraz zaleją nas wątki pt. Mój organizm zwariował po tabletce po, co robić? To mój 40dc a następnego dnia To mój 41dc [emoji19]
Nie jesteście gotowi na zbliżenia. Poczekajcie parę lat, albo zabezpieczcie się tak, żeby mieć spokojną głowę.[emoji21]
A ja myślę ze będzie " czy tabletka dzień po mogła nie zadziałać " to mój 36 tv i okresu brak ,mam mdłości, jestem senna ,bolą mnie piersi itd
 
Do góry