reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie - co planujecie?

albo naszym jajka podwiążemy o :)

To najlepsze wyjscie :-D:-D:-D

Bylam u gina i sie pytalam.
Od razu powiedzial ze tabletki. Ale jak zapytalam sie o zastrzyki, to stwierdzil, ze absolutnie odradza. Bo to sie wstrzykuje raz na trzy miesiace, a jak cos pojdzie nie tak to skutki beda nieodwracalne. Sama chemia, jak to juz jakas dziewczyna mowila.
Zapytalam sie wiec o spirale. Mozna ja zalozyc od razu w pologu, nie ma zadnego problemu i on ja poleca tak samo jak tabletki.
Ale! Powiedzial, ze nie mam sobie tym glowy zawracac, najpierw mam urodzic dziecko i wtedy wspolnie sie zastanowimy co bedzie dla mnie najlepsze.
Ja osobiscie mowie ze spirala, bo tabletki sa dla systematycznych a ja do ich nie naleze :-D
Zapytam sie na nastepnej wizycie o ringi. Szkoda ze szybciej o tym nie wiedzialam.
 
reklama
U mnie spirala tez odpada, gumki uczulaja, po tabletkach wszystkich mam zawroty glowy i tyje przeokropnie
pozatym czytalam ze pr braniu teraz tabletek moje swedzenie mogloby powrocic wiec odpadaja na 100%

zastanawialam sie nad implantem ktory sie daje pod skore w rece(wstrzykuje). Dziala na 3 lata? musze wiecej o tym poczytac ale w anglii jest bardzo popularne a mozna go wyjac po krotszym czasie chyba. jak sie dowiem czegos wiecej to napewno napisze. :tak: no chyba ze ktoras z was wie cos wiecej?

No właśnie moja koleżanka z Angli ma ten implant i póki co nie ma skutków ubocznych. Tu w Polsce powiem szczerze, że nic o tym nie słyszałam ale to może tez dlatego, że nigdy nie stosowałam antykoncepcji więc jakoś nie wnikałam w ten temat specjalnie. Jednak po ciazy coś bedzie chyba trzeba pomyśleć bo nie chciałabym za szybko znów zajść w ciaże...
 
tez o tym myslalam niedawno
spirala-cialo obce, poza tym slyszalam o kobietach, ktorym wypadla a one dowiedzialy sie dopiero wtedy, jak sie okazalo,ze sa w ciazy
gumki- haha, ani ja ani moj nie jestesmy dobrzy w zakladaniu. raz musielismy uzyc awaryjnie i skonczylo sie zmarnowaniem 3 i ochota na seks przeszla :confused2:
implant- cialo obce i hormony
tabletki bralam wczesniej i voila- jestem w ciazy! poza tym moje libido tez spadlo prawie do zera po 2-3 latach na tabletkach
znam tu kilka angielek, ktore podwiazaly sobie jajniki,ale powiem szczerze,ze chociaz zawsze twierdzilam,ze nie chce miec dzieci, bedac w nieplanowanej ciazy i wiedzac,ze czeka mnie porod i tak nie potrafie sie na to zdecydowac, bo caly czas mysle,ze a moze kiedys mi sie odmieni,a z tego co wiem ta operacje jest nieodwracalna
 
znam tu kilka angielek, ktore podwiazaly sobie jajniki,ale powiem szczerze,ze chociaz zawsze twierdzilam,ze nie chce miec dzieci, bedac w nieplanowanej ciazy i wiedzac,ze czeka mnie porod i tak nie potrafie sie na to zdecydowac, bo caly czas mysle,ze a moze kiedys mi sie odmieni,a z tego co wiem ta operacje jest nieodwracalna

Po pierwsze, w pl nielegalne, po drugie to bylby najgorszy blad w Twoim zyciu. Wlasnie, nigdy nie wiadomo czy Ci sie nie odmieni.
 
tez o tym myslalam niedawno
spirala-cialo obce, poza tym slyszalam o kobietach, ktorym wypadla a one dowiedzialy sie dopiero wtedy, jak sie okazalo,ze sa w ciazy
gumki- haha, ani ja ani moj nie jestesmy dobrzy w zakladaniu. raz musielismy uzyc awaryjnie i skonczylo sie zmarnowaniem 3 i ochota na seks przeszla :confused2:
implant- cialo obce i hormony
tabletki bralam wczesniej i voila- jestem w ciazy! poza tym moje libido tez spadlo prawie do zera po 2-3 latach na tabletkach
znam tu kilka angielek, ktore podwiazaly sobie jajniki,ale powiem szczerze,ze chociaz zawsze twierdzilam,ze nie chce miec dzieci, bedac w nieplanowanej ciazy i wiedzac,ze czeka mnie porod i tak nie potrafie sie na to zdecydowac, bo caly czas mysle,ze a moze kiedys mi sie odmieni,a z tego co wiem ta operacje jest nieodwracalna
mamznajoma ktora podwiazala sobie jajaniki, miala juz 2 dzieci inie chciala wiecej wiec sie poddala temu zbiegowi i........zaszla w ciaze z blizniakami:-D okazalo sie, ze nie zrobili tego poprawnie..... ale a to dostala 100 tys funtow odszkodowania.....
 
mamznajoma ktora podwiazala sobie jajaniki, miala juz 2 dzieci inie chciala wiecej wiec sie poddala temu zbiegowi i........zaszla w ciaze z blizniakami:-D okazalo sie, ze nie zrobili tego poprawnie..... ale a to dostala 100 tys funtow odszkodowania.....
hmmm z takim odszkodowaniem to chyba jest zadowolona:):)
 
reklama
Do góry