reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ANTYKONCEPCJA: po porodzie, dla karmiących i nie tylko :-)

Witam.Zwracam sie do was bo nie wiem co w takiej sytuacji mam zrobić. Biorę tabletki, w niedziele powinnam wziąć ostatnią i miec przerwę 7 dniową, nie wiem co we mnie wstąpiło ale zadzwoniło mi przypomnienie wczoraj i zamiast zrobic przerwę to połknęłam tabletkę z nowego opakowania. Czy mam kontynuować te pozostałe 20?Nie miałam nigdy tak, że nie robie przerwy i nie mma pojęcia jak zareauguje organizm.
Miałyście taka sytuację?
Pozdrawiam
Kalka ja nigdy nie brałam tabletek. Ale moje koleżanki biorą po 2 opakowania bez przerwy i nic się nie dzieje. Najlepiej poczytaj ulotkę!!!
 
reklama
Dzięki Jagna. Ja chyba też tak zrobię, raz bez jednej przewry chyba nic się nie stanie. A ulotkę wczoraj mój synek zniszczył i dizs próbowąłam się coś doczytać ale niestety nie da się:(
NO nic jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam
 
kalka, nic się nie stanie.. w ciągu tej 7 dniowej przerwy powinnać dostać okres a teraz go po prostu nei dostaniesz... dopiero po skonczeniu kolejnego opakowania...
 
Raczej nie powinno się stać, jak jedną przerwę ominiesz - też tak kiedyś miałam. Tylko chyba dwa opakowania bez przerwy można, więc następnym razem uważaj :-D
 
Hej!!
Dziewczyny co sądzicie o spirali?? Lekarz mi ją polecił po bardzo wnikliwych badaniach hormonalnych. Nie planujemy dziecka przez najbliższe 5-6 lat.
Pomóżcie.
 
jezeli nie planujecie to pewnie czemu nie, ja osobisie bym sie nie zdecydowala podobno trzeba sprawdzac czy sie nie przekrzywila i takie tam... ja sie boje ! pozatym chcialabym miec jeszcze jedno tak za rok, 2 ...
 
Ja też nie planuję drugiego dziecka i wybrałam wkładke na 5 lat.Rozmawiałam z lekarzem i zapewniał,że jest bezpieczna dla kobiet karmiących. A jeśli chodzi o libido po porodzie to u mnie też kipsko,ale myślę że to ze zmęczenia spowodowanym zajmowaniem się córki i wstawaniem do niej w nocy do karmienia:-)
 
Chyba się zdecyduję na tą metodę antykoncepcji. Jednorazowy koszt ogromny, ale po przeliczeniu na miesiące to nie ma tańszej metody, oprócz prezerwatyw. A Aga a jak się ta wkładka przesunie to nic się nie stanie, bo ma jeszcze zbiorniczek z hormonem, który się powoli uwalnia przez 5 lat:-) gorzej jak wypadnie ale to się rzadko zdarza.
 
reklama
Przy spiralce są bardzo obfite i długie miesiączki.A koleżance spirala wypadła właśnie przez obfite miesiączki i już nigdy się nie zdecyduje.
A czytałam różne opinie na forach bo tez się zastanawiałam.........................nie chwalą i jak zajdziesz w ciaże a laski zachodza przy spiralce to nie jest wesoło.A i są dwa rodzjae........metal też może uczulać
Wpisz sobie w google i poczytaj fora
Ale każdy inaczej znosi..............
Ja bym implant sobie chętnie wszczepiła pod skórę ale u nas tego nie robią

Nie ma super metody zawsze jest jakiś haczyk................
 
Ostatnia edycja:
Do góry