reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

Magdzik20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Marzec 2010
Postów
1 461
Miasto
Warszawa
Hej wszystkim zakładam ten wątek gdyż chciałabym się dowiedzieć jakie macie spostrzeżenia na temat antykoncepcji po porodzie ?? bo ja nie mam zielonego pojęcia co będzie teraz najlepsze do tabletek nigdy nie byłam przekonana, prezerwatywa też odpada a jak to jest u was??
 
reklama
W ogole przyjmuje sie, ze na czas karmienia piersia kobieta jest "bezpieczna"... i przez caly czas laktacji nie ma miesiaczki i tym samym jajeczkowania. Ja jednak bylabym tu mimo wszystko ostrozna. W czasie wizyty kontrolnej u gina w 6 tyg od porodu mam w planie dokladnie o to wypytac i chyba sklaniam sie ku pigulkom. Jednak nie wiem, jak one wplywaja na karmienie piersia. Wierze, ze sa takie specjalnie przeznaczone dla matek cycolących :-)
 
Onionek ja tez słyszałam ze kobieta w czasie połogu jest bezpieczna a znam przypadek zajścia w ciaze w czasie połogu :D tak więc raczej była bym też ostrożna.

u mnie tabletki odpadają, plastry i zastrzyki tez bo to wszytstko hormony, prezerwatyw moja grażynka też nie toleruje i tez mnie wszystko swędzi, i skłaniam się ku spirali, tylko najpierw muszę nadżerkę wyleczyc, ale mój gin mówił ze po porodzie może zaniknie, a jak nie to leczymy i wtedy zastanowimy się nad spiralą.

Powiem wam że ja juz tęsknie za "przytulaniem" i mam nadzieje ze szybko krwawienie się u mnie skończy, wtedy lece do gina po "pozwolenie"- tylko trzeba będzie uważac:D
 
Ja też byłabym ostrożna z tym okresem bezpłodnym podczas karmienia piersią. Lepiej się jakoś dodatkowo zabezpieczać, żeby później nie było ;-)

Chyba są pigułki, które można brać podczas karmienia piersią, ja do tej pory byłam wielką zwolenniczką tabletek anty, ale po moim przejściach z "bezpłodnością" po odstawieniu tabsów (rozregulowana gospodarka hormonalna, częściowy zanik owulacji) chyba do nich na razie nie wrócę. Postawię na prezerwatywy, których nie lubię i pewnie szybko się będę zastanawiać nad czymś innym.
 
witajcie dziewczynki..
ja w zeszlym tygodniu bylam na wizycie poporowdowej i dostalam cerazette...dobrze sie czuje:) jest to talbetka tzn minipigulka jednoskladnikowa...lekarka przepisala i ostrzegla, zebym nie myslala ze karmienie piersia blokuje owulacje..okresu mozecie nie miec ale owulacje przechodzic...ja jestem bez okresu a piekny pecherzyk:) lekarka powiedziala, ze stwierdzenie ze laktacja blokuje owulacje to najwiekszy mit i jest duzo takich ciaz..ja przez rok nie moge zajsc bo urodzilam blizniaki przez cc i bym sie (jak to okreslila) rozeszla:p
gumek nawet mi nie sugerowala...
 
Hej, są tabletki anty dla mam karmiących.
A z tym bezpieczeństwem w okresie karmienia to jest różnie. Ja po porodzie szybko dostałam @,moja koleżanka miała 6 miesięcy spokój, więc kwestia indywidualna.
 
Dziewczyny, bezpieczny okres podczas laktacji to fikcja, więc na to na pewno bym nie liczyła. Tabsy dla karmiących są na pewno jakieś dwa rodzaje- jedne to na pewno Cerazette, ale trzeba je brać z dużą dokładnością i mieć duże zaufanie, którego mnie już brak (przecież zaszłam teraz w ciążę biorąc tabletki). Prezerwatywy jakos nie mają u mnie szczęścia, więc mnie chyba pozostaje spirala, ale zobaczę po wizycie u gina.
 
reklama
Do góry