reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

reklama
Hej,moja ginekolog poleciła mi Azalię, to jest tańszy odpowiednik Cezzarette. Biorę je już drugi miesiąc i jest ok. A libido mi wręcz przeciwnie- wzrosło. Polecam
 
Ja biorę Cezzarette i jest wszystko ok. Czuje się dobrze,miałam kilka dni po rozpoczęciu krwawienie ale teraz już jest ok. A libido to mi z każdym kolejnym dniem połogu wzrasta coraz bardziej ;-) i nie wiem czy to za sprawą tych tabletek czy też kilkutygodniowej abstynencji.
 
no więc i ja się zastanawiam. W zasadzie to najbardziej pasowałaby mi spiralka (nie chce już brać sztucznych hormonów) ale te złe przykłady wśr,od znajomych..
Znam 3 babki, które w ostatnim czasie zaszły w ciążę stosując spiralę
w tym jedna donosiła zdrowego syna(zarodek szczęśliwie ulokowała się ponad spiralą, ktora mogła zostać wyjęta
Druga starciła corkę w 22tc (spirali nie można było wycągnąć ze względu na położenie zarodka) kiedy to osiągnęła takie rozmiary, że zaczęła "dotykać" spirali z hormonami, ktora zadziałała drażniąco na płód, koniec końców skonczyło się porodem przedwczesnym... :(
Trzecia - ciąża pozamaciczna - zabieg.

Powiedzcie, to przypadek ze akurat moje znajome pozachodziły? Znacie podobne? Bo sama już nie wiem czy wierzyć w tę dziewięćdziesiat kilka procent skuteczności
 
Ja też się zastanawiam nad spiralą...ale to jeszcze muszę przemyśleć właśnie...
Narazie biorę Cilest 8 dzień ...skutkiem ubocznym jest ból głowy ale w sumie nie wiem czy od tabsów czy od okresu ,który wciąż trwa-8dzień-i końca nie widać... ;/
 
Lasotka, znam więcej niż trzy przypadki dzieci poczętych w trakcie używania pigułek. Czy to znaczy, że mam nie wierzyć w ich 99% skuteczność? Ze spiralką sprawa jest prosta - jesli jest źle założona, jej skuteczność drastycznie spada.
 
lasotka- mojej mamy znajoma jest przypadkiem, gdzie poroniła ze spiralą , najprawdopodobniej tylko z winy spirali...mnie osobiście spirala przeraża i nigdy bym się nie zdecydowała na nią...
 
witam
się podłączę i ja pod temat :-) Nowa tu jestem, wcześniej siedziałam na październikowych, ale moja mała też z listopada, więc tu bardziej pasuję :-)
Ja zaszłam w ciążę będąc na pigułkach, więc po porodzie nawet nie rozważałam ponownego ich stosowania. Kilka dni temu został mi zaaplikowany implant- ciekawa jestem jak się sprawdzi i jak długo z nim wytrzymam, bo na samą myśl, że mam jakiś drucik w ramieniu robi mi się zimno :-D.
Odnośnie karmienia piersią i pigułek to słyszałam, że można stosować te z jednym składnikiem aktywnym, czy jak to tam się nazywa, czyli minipigułki
Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Do góry