reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

no ja zdecydowalam sie na zastrzyk raz na trzy miesiace depo.. provera chyba tak sie nazywa tam nie pamietam dobrze:tak: wzielam go 3 dni temu ale jak czytalam gdzies na forach to wiekszosc kobiet narzeka na ten zastrzyk...
 
reklama
Moze to nie do końca tak ściśle o antykoncepcji, ale chciałam sie zapytać, czy te z Was które jednak na antykoncepcje hormonalną sie nie zdecydowały, a karmią piersią, dostały juz pierwszą miesiączkę po porodzie? Z tego co wiem to aby nie wróciła płodność - a w raz z nią miesiączkowanie, to trzeba karmić tak by nie bylo wiekszych przerw niż 3 godziny w dzień i 5lub 6 w nocy a poza tym żadnego dokarmiania i smoczków. Ja krótko mówiąc tych wymogów nie spełniam i zastanawiam sie kiedy organizm powróci do stanu z przed ciązy. Na razie żadnych oznak nie widać...
 
Ania- a co ma smoczek do płodności?:p Ja na razie nie biorę tabletek, tzn, mam w domu ale czekają jeszcze:) Karmię częsciej niż co 3 bo synek tak się zazwyczaj domaga... .
 
Podobno ma to ze dziecko zaspokaja potrzebe ssania, zamiast ssąc piers-ssie smoczek. Nie wiem ile w tym prawdy...znaczy prawdy w tym ze ssanie ma wplyw na powrot płodnosci
 
Ostatnia edycja:
ania- dokładnie tak jest, nie ma nic wspólnego z okresem u matki...

Do póki karmisz nie będzie okresu- ale może być jajeczkowanie
 
No to, ze okres wraca zazwyczaj jak się wprowadza produkty stałe do menu to ja słyszałam, ale, że smoczek to trochę się dziwie... .
 
Smoczek często sprawia, że dziecko mniej chętnie i mniej efektywnie ssie pierś, a więc spada produkcja mleka. I pewnie tą drogą organizm kobiety dostaje informację, że młode już odchowane i można startować z kolejnym.
 
W życiu bym nie przypuszczała że smoczek ma tu jakieś znaczenie... mój ssał tak samo jak smoczka nie miał, ale może kobieta nie czuje tak różnicy..., a cd, okresu to moja gin powiedziała ze na 100% nie dostanę do póki karmię, tym bardziej że na początku karmi się przecież dużo częściej niż teraz, przynajmniej tak jest u mnie.
 
reklama
Do góry