reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

rruurrkkaa

Mama Misiatków
Dołączył(a)
24 Listopad 2006
Postów
8 739
Dziewczyny już prawie wszystkie mamy swoje maluszki przy sobie i ciekawa jestem Waszych opinii na temat antykoncepcji po porodzie. Ja w poniedziałek idę do ginekologa na kontrolę po 6 tyg i absolutnie nie mam pojęcia jaką metodę antykoncepcyjną wybrać...
A Wy na co się zdecydujecie?
 
reklama
ja gumkom nie wierze to raz.. a dwa gumki psuja zabawe i smaczek:-);-)

wszelkie hormonalne u mnie odpadaja, w zadne globułki i tym podobne bawic sie nie zamierzam.... wiec nie wiele mi pozostaje ;)
 
A ja jako ze juz skonczylam swoj pierwszy poporodowy okres musze juz brac tabletki anty mam takie, ktore mozna brac przy karmieniu piersia -cerrazette - czy jakos tak kosztuja ok 50 zł.
 
ja byłam kiedyś na plastrach ale przy takim słoneczku plastry to u mnie niekoniecznie wiec pewnie zostają mi tabletki albo zastrzyk...za 3 tygodnie pójde do swojego gina i wybierzemy cuś...a jak na razie zostaje lateks - którego oboje z S nie trawimy
 
A ja juz nie chce faszerowac sie hormonami...12 lat wystarczy...
A kiedy zamierzacie zacząć sie kochać? Po przepisowych 6 tygodniach? nawet po cc? Ja miałam cc, ale tez dłuższa cześć porodu naturalnego za mną...było pełne rozwarcie i parcie przez 2 godziny, ale uszkodzen w tamtych okolicach nie ma chyba zadnych, wiec moze juz teraz (po 4 tygodniach) nie ma przeciwskazań...do gina idę 20.07, wiec jeszcze troche i stad te dylematy...
 
ja po pierwszym porodzie wystarartowałam po 5 tygodniach teraz hmm mam jakiegos stresa w związku z tym.. a co antykoncepcji ide 11 do gina i cos wybiore tabletek nie chce bo u mnie po nich moglabym z rok bez seux chodzic zero chcicy mysle o spiralce albo wkładce bo zastrzyków u nas chyba jeszcze nie ma
 
reklama
madzia sa zastrzyki. Zdaje się ze raz na 3 msc sie bierze. I nie wolno sie spóźnić z kolejnym.

I tez mam dylematy co wybrać. Może implant? Ale nie wiem czy w polsce sa. Bo gumek też nie lubie....
 
Do góry