reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

reklama
ja na szczęście krwawienia po Cerazette nie mam - nie mam jak na razie też innych ubocznych dolegliwości - więc jeszcze tylko miesiąc biore te tablety i zgodnie z tym co sie umówiłam z lekarzem dostanę zastrzyk antykoncepcyjny - za jakieś 2 tygodnie idę na wizytę dokładnie to omówić i na szczęście nie będę już sie stresować tym ze zapomnę czy o tej godzinie co trzeba nie wezmę
 
Kochane nie ma co tak dokładnie patrzeć co oni tam wypisują na tych ulotkach, oni muszą wszystko co się może wydarzyć napisać, żeby ich do sądu nie pozywać. Jak tak dokładnie człowiek poczyta, to tak naprawdę żadnego lekarstwa, ba nawet witamin nie powinien łykać. I na każdego dane lekarstwo inaczej działa. Ja po cerazette czułam się świetni, plamiłam pierwsze 4 cykle, ale tak delikatnie, żadnych krostek, tycia.
 
Ja tez biore cerazette. zadnych skutkow ubocznych. mam wykupione jeszcze 2 opakowania, a potem zmienie na jakies "normalne" ;-) w poprzedniej ciazy tez nic mi po nich nie dolegało... wiec to roznie bywa
 
Ja jeszcze nigdy tabletek nie brałam, bo
- na początku mój chłopak a obecny Małż uważał że byłoby to egoizmem z jego strony abym dla jego komfortu się truła i zabraniał mi jeść
- potem oboje z Małżem nie chcieliśmy rozregulować moich hormonów zanim nie urodzę dziecka
- obecnie mój Małż wolałby żebym się nie truła hormonami, ale jeśli bym nalegała i chciała brać tabsy, to by przystał na to

A ja? Jakoś nie jestem przekonana :baffled: więc póki co nie zamierzam nic łykać.
 
Mi tu pani gin dała anty listek na wypróbowanie, jak będą ok to mam iść po receptę, tu też jest trój pak za 24e, także Ayni taniej u Ciebie o wiele, a gin powiedziała, że to są z tych tańszych:szok: Będę musiała i tak poprosić o 2 takie opakowania, bo tu jeszcze jak się chodzi do lekarza, to raz na kwartał płaci się 10e, więc akurat wychodziło by mi, że tabletki są po 34e:crazy:


Ty nie narzekaj,bo jakbys wiedziala ile moj maz za nasza rodzine miesiecznie musi placic ubezpieczenia... Otoz powiem Ci kochana 217 EUR co miesiac!! To jest za dwoje doroslych pakiet podstawowy bez dentysty czy ortodoncji , na szczescie dzieci sa zawsze za free..
Fakt wiekszosc lekow jest za darmo albo kosztuje niewiele ale ta kwota to naprawde zwala z krzesla, co ? Ubezpieczenie jest obowiazkowe, wiec jak Cie przyczaja np ze nie placilas 3 miesiace a przebywalas w NL to masz kare i musisz 130 % kwoty ubezpieczenia zaplacic :D No , ale chociaz urodzic mozna bylo jak w palacu ze sluzba.

Swoja droga zastanawia mnie dlaczego antykoncepcja w Polsce jest taka droga. Mieszkalam kiedys w Egipcie i tam sprowadzane tabletki Yasmin firmy Bayer wyprodukowane w Niemczech kosztowaly grosze... :eek: jakies 8 zl na polskie... (importowane!! z innego kontynentu!!!)

DOPISEK : biore cerazette juz jakies 2 tygodnie i poki co od wczoraj wystapilo lekkie plamienie , co mi za bardzo nie na reke, wiadomo.. Ale nie mam innych dolegliwosci , ktore wczesniej towarzyszyly mi przy innych tabletkach hormonalnych, nawet nieco mi apetyt zmalal i czuje sie normalnie .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry