reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

ja mam złe doświadczenia z plastrami.. przytyłam po nich i w ogole trzeba na nie uwazac... przesuwaja sie, brudza.. ehh nie polecam..:no:
my kochalismy sie pierwszy raz 2,5 tyg po porodzie bo akurat krwawienie ustalo na kilka dni, potem wróciło, ale ja nie peklam, nie mialam szwów ba nawet zadnego otarcia czy cos..:) a teraz to juz normalnie jesli tylko mozna ;-)no i na razie gumki :baffled: jeszcze nie myślałam o innej metodzie ale musze cos wybrac...
 
reklama
o, rety, ja też już mam ochotę na małe co nieco, ale jeszcze się boję.. ;) tak samo jak Martynka chcę zaczekać do końca połogu..
Ja do tej pory zawsze brałam tabletki, ale myślałam, że to właśnie przy tabletkach nie można karmić.. Chyba, że to zależy od tabletek..
a co do metody na teraz to może spiralę? Jakie macie doświadczenia ze spiralą?
 
Przy karmieniu można Cerazette i właśnie wkładkę Mirena, na razie zaczęłam brać Cerazette no i się waham nad tą Mireną, najchętniej to bym jajniki podwiązała, ale to chyba nielegalne w naszym pięknym kraju
 
No i temat akurat na dziś :) Bo dzis o tym z S rozmawialismy.
Jestem po cc i nie powinnam pozwolic sobie na ciażę przez rok? Chyba to miala ginka na mysli odwiedzając mnie na położnisctwie i mówiac "do zobaczenia za dwa lata" hmm :confused: Nie wazne... Otóż mam pco i co teraz? Udawac, że moge zajsc w ciaze bez problemu i sie zabezopieczac, czy olac bo Franek jest z owu wywoływanych:tak: Kurcze, teraz tak dziwnie zabezpieczać sie, kiedy jeszcze nie dawno walczyłam o jakis pecherzyk:eek: Myślimy myślimy
Ale dzis chcilismy sie przytulac bez zabezpieczenia i guzik, nie udało się. Mimo, że rodziłam cc to tak mnie bolało, ze S nie mógł wejść. Normalnie jakbym przez miesiąc nic innego nie robiła jak tylko nogi rozkładała. Dodam, że na co dzień nic mnie nie boli i nie wiem co to moze być. Dam nam kilka dni i jak nie minie ide do gina, choc wizyte planowałam po Nowym Roku. Wiem, ze to niedaleko, ale tyle to my nie wytrzymamy ;-)
 
Kruszka, witaj wśród PCOwiczek ;-) Ja traktuję antykoncepcję jako szansę na zachowanie jajników w dobrej formie na rzecz kolejnej "walki o pęcherzyk".
 
Kruszka, może masz za sucho? Mnie jak ginka badała to musiała żelu użyć, teraz też zamierzam mieć na wszelki wypadek żel nawilżający pod ręką
 
dziewczyny czytam Was i jestem pod wrażeniem... ja kompletnie nie mam ochoty na zbliżenia, moze dlatego że jeszcze się do końca nie wygoiłam. zostały mi jeszcze szwy wewnętrzne, które po dwóch tygodniach (kiedy nic nie bolało już) postanowiły znów zacząć boleć... i to z jaką siłą! byłam z tym na IP, dowiedziałam się od położnych ze mogłam jakoś zaciągnąć krocze lub coś w tym rodzaju. zatem od wczoraj lecę na apapie i ciepłych okładach.
Co do antykoncepcji to my pewnie pozostaniemy póki co przy gumkach, tak jak przed staraniem się o dziecko.
 
Dziewczyny pco -wki, ja Wam powiem tylko tyle, ze o pierwsze dziecko staralismy sie bardzo dlugo. natomiast z drugim bylo tak, ze stwierdzilam: zaczynamy w lutym bez stresu, w maju pojde do lekarza i zaczne brac leki, pewnie za rok sie uda. a tu: trafiony - zatopiony. pierwszy cykl!
 
mdmd, u mnie było podobnie. Odstawiłam antykoncepcję, żeby za trzy miesiące zrobić badania hormonalne i sprawdzić w tym czasie, czy w ogóle mam owulację. Testy owu wychodziły negatywne. No w trzecim niby cyklu, który też miał być bezowulacyjny, jakimś cudem zaskoczyło. No i jest Kubuś.:-)
 
reklama
U Nas po pierwszym porodzie mialam dwa razy @, potem trzeci zaginal w tlumie, wszystko sie namieszalo i juz go nie dostalam... za to ujrzalam dwie kreseczki na tescie :-D
 
Do góry