reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

Najlepsze i najskuteczniejsze to tylko są tabletki ja tam nie jestem za prezerwatywą itp. Stosuje już od pół roku tabl. elin i są skuteczne. Moja siostra miała kiedyś taka sytuacje że po porodzie zabezpieczała się prezerwatywą i tak zaszła w ciąże:( Więc nie jestem za tym. Ja na razie nie planuje dzieci więc dla mnie to najlepszy sposób na unikniecie tego. Do tego mam ustawione w telefonie taka aplikacje która codziennie mi przypomina o braniu tych tabletek:)
 
reklama
Kiepsko znosiłam tabletki, niesamowite bóle głowy przy każdych. Po porodzie a już zbliża się dużymi krokami, jestem w 35 tygodniu, rozważam instalację wkładki
 
Mi lekarz po porodzie nie chciał wypisać tabletek z uwagi na to, że karmiłam piersią i urodziłam córeczkę. Nie chciał aby hormony miały na nią wpływ
 
Ostatnia edycja:
Po porodzie mój ginekolog przepisał mi jednoskładnikowy Limetic. Karmiłam córkę normalnie, bo w przypadku tych tabletek to jedno ze wskazań do stosowania. Jest przede wszystkim przepisywany karmiącym, bo nie zawiera hormonów przenikających do mleka matki.
 
Właśnie ja nie jestem tego taka pewna czy są bezpieczne, tyle się naczytałam że w dłużej perspektywie czasowej (czyli kilka, kilkanaście lat) mogą wyrządzić stałe szkody w naszym organizmie - popierwsze układ krwionośny, żyły, miażdżyca etc. Obawiam się tego, to jednak jest stała ingerencja w nasz organizm, tak jak spirala wywołująca stały stan zapalny macicy, lekarze mówią o to nic złego, ale jak tak się nad tym zastanawiam to dochodze jednak do innych wniosków. Czy to nie jest tak że się trujemy a lobby farmaceutyczne wmawia nam, że to normalne, zdrowe i tak powinno być? Jestem daleka od teorii spiskowych, dla nich to biznes tylko, ale dla nas i naszych rodzin, nasze zdrowie jest najważniesze :( Dlatego odstawiłam tabletki i póki co jestem nie ufna i nie planuje po nie sięgać...
 
Pół roku po drugim porodzie założyłam Mirenę. Minęło już 5 lat i pora ją wymienić na nową. Jestem z niej zadowolona.Nie muszę pamiętać jak przy tabletkach i poza pierwszymi miesiącami nie miałam bardzo dokuczliwych skutków ubocznych.
 
Po porodzie założyłam wkładkę hormonalną levosert. Karmie piersią i chce to robić jak najdłużej, a taka forma antykoncepcji nie wyklucza karmienia piersią.
 
Dziewczyny, a nie boicie się skutków ubocznych? Przecież tabletki jak i wkładki mają ich wiele. Chodzi mi oczywiście o długofalowe stosowanie. W przypadku tabletek głównie jest to układ krwionośny - miażdzyca, zator żył, żylaki etc. A w przypadku wkładek, mamy trwały stan zapalny w macicy. Lekarze mówią, że to jest ok, ale coś mi się nie wydaje... Antykoncepcja to nie tylko kwestia światopoglądu, ale i wielki biznes, a w tym wszystkim zdrowie kobiet zeszło na drugi plan. Więc prosze bądźcie uważne, badajcie się i dbajcie o swoje zdrowie !
 
reklama
Ja stosuje od miesiąca limetic przy karmieniu ale za niedlugo będę zakładać wkładkę levosert. Wątroba odpocznie i mniej hormonów się wydziela do mleka. Mój gin mówić że limetic i wkładka mają ten sam lek. Ja dobrze toleruje limetic więc mam nadzieję że z wkładką będzie tak samo

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry