reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

Laluna

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Luty 2007
Postów
61
Witam,
wiem, że jest to forum rodzicielskie ale zakładam, że część mam, która już urodziła, decyduje się na antykoncepcję. Niezależnie od powodów :) chciałam zapytać jakie metody stosujecie i dlaczego takie właśnie wybrałyście?

Nie chciałabym pójść do lekarza zupełnie bez przygotowania, lubię mieć rozeznanie w temacie. Mam swoje kryteria, jednak jak to zawsze bywa, lepiej się skonsultować z osobami w podobnej sytuacji.

Pozdrawiam!
 
reklama
Po porodzie najlepsze są wkładki , jednak trzeba się zastanowić czy miedzianą organizm przyjmie , może sam ją usunąć .
 
a jaki rodzaj antykoncepcji byście poleciły dla mnie? nigdy nie stosowałam a mamy już 3 dzieci ;)
 
A są jakieś przeciwwskazania do używania prezerwatyw? To chyba najpopularniejsze rozwiązanie i w zasadzie nie myślałam nigdy o jakichś wkładkach...
 
reklama
Prezerwatywa jest ok ale ja np. nie czuje się z takim rozwiązaniem komfortowo. Mam męża, mamy dziecko... To już nie dla nas. Poza tym, uważam, że to jedna z bardziej zawodnych metod. Wystarczy zerknąć na wskaźnik paerla:

RODZAJ METODYWSKAŹNIK PEARLA
tabletka antykoncepcyjna (jednofazowa – np. Yasmin, Logest) 0,2 - 0,5
tabletka antykoncepcyjna sekwencyjna (np. Qlaira) 0,2 – 1,4
komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly 0,64
krążek dopochwowy (NuvaRing) 0,65
tabletka antykoncepcyjna (dwufazowa – np. Anteovin) 0,7
plaster antykoncepcyjny 0,9
minipigułka (jednoskładnikowa – np. Cerazette, Azalia) 1 - 3
metoda objawowo termiczna Rötzera 1 - 3
wkładka wewnątrzmaciczna (spirala) 1- 3
prezerwatywa 3 - 7
prezerwatywa dla kobiet 5 - 25
dopochwowe środki plemnikobójcze 8 - 36
stosunek przerywany 10 -35brak antykoncepcji 80 - 90


Jak widać, najskuteczniejsze są tabletki.
 
Do góry