reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

a jakie tabletki wybrać? skoro mają taka skuteczność? czy to dobiera lekarz? czy sama mogę coś podpowiedzieć lekarzowi?
 
reklama
Ostateczną decyzję podejmuje lekarz, wcześniej powinien wykonać badania i przeprowadzić wywiad. Możesz zapytać go o wybrane tabletki czy metodę anty -> jeśli jest uczciwy i rzetelny to weźmie pod uwagę Twoje preferencje.
 
Ostateczną decyzję podejmuje lekarz, wcześniej powinien wykonać badania i przeprowadzić wywiad. Możesz zapytać go o wybrane tabletki czy metodę anty -> jeśli jest uczciwy i rzetelny to weźmie pod uwagę Twoje preferencje.

No własnie poczytałam sobie w internecie że zanim zacznę przyjmować pigułki antykoncepcyjne, lekarz powinien zlecić mi wykonanie niezbędnych badań, na podstawie których dobierze odpowiedni dla mnie preparat:
  • badanie ginekologiczne,
  • cytologia,
  • badanie piersi,
  • krzepliwość krwi,
  • próby wątrobowe,
  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi.
 
Niektórzy twierdzą, ze powinno się jeszcze oznaczyć poziom hormonów ale ja nie jestem lekarzem, nie wypowiadam się. Uważam jednak, ze preferencje pacjentek dot. metody anty sa tak samo ważne jak inne wskazania zdrowotne. Podobno również inne schorzenia np: anemia, endometrioza są wskazaniem do antykoncepcji dzięki której można zmniejszyć ilość comiesięcznych krwawień do kilku w roku.
 
Bolesne miesiączkowanie to wskazanie do tego, żeby brać antykoncepcję. Lekarze najczęściej proponują środki przeciwbólowe oraz pigułki antykoncepcyjne. Bóle miesiączkowe, dotykają co drugą kobietę. Jak do tej pory nie wymyślono odpowiedniego leku na te dolegliwości.
 
Moje bliźnięta maja 4 miesiące, wciąż karmie piersią, po 6 tygodniach od porodu dostałam zastrzyk Depo Provera, który działa przez 3 miesiące. Od swojej ginekolog wiem, ze taki zastrzyk można przyjąć. 2 razy od porodu. Nie pamiętam, czy karmienie piersią ma tu znaczenie. Uważam, ze to dobra i pewna forma antykoncepcji. Jako skutek uboczny może wystąpić plamienie, ale mnie to ominęło. Zastrzyki miałam tez przy pierwszym dziecku. Potem zamierzam przerzucić się na tabletki
 
Hej, ogólnie nie polecam nikomu, bo nie chce źle doradzić, ale ja osobiście z mężem nie stosujemy żadnej antykoncepcji - mąż uważa (wyskok). 10 lat się sprawdza :). Szczerze to ja nie chce ingerować w swoj organizm, a maz nie czuje sie z prezerwatywa - a ja sama go rozumiem i od niego nie oczekuje, zeby zakladal. Kiedyś przed ciążą stosowałam antykoncepcje bo mialam problem z okresem, ale nie jest to moj faworyzowany sposob - jesli trzeba - tylko wtedy.
 
reklama
ja też się zastanawiam nad antykoncepcja tylko mam taki problem że nie mogę brać tabletek gdyż bardzo źle wpływaja na moją wątrobe i gdyby nie to że kiedys musiałam isc na badania to mogłoby mnie dzisiaju tutaj nie byc .. tak mi zniszczyły wątrobe a nawet o tyjm nie wiedziałam ..
nie wiem na jaki rodzaj antykoncepcji miałabym się zdecydować.. bo póki co chce skonczyc studia i moge sobie zrobic kolejnego dzidziusia ale jeszcze nie teraz

km5se6ydwdqyxeuy.png
 
Do góry