reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja...po porodzie

Agus241

Październikowa mama'06 Entuzjast(k)a
Dołączył(a)
19 Grudzień 2006
Postów
567
Czesc dziewczyny,
tak sobie pomylslalam,ze warto moze zalozyc watek pod takim wlasnie tytulem...:-)jak tam jest u Was z pieszczotami po porodzie...mnie lekarz przepisal cerazzete(chyba tak to sie pisze),ale szczrze nawet calego opakowania nie wybralam bo zaczelam sie zastanawiac czy to jednak jakos nie wplywa na moja pocieche...a przy okazji ja dostalam dwa razy krwawienia i sie troche wkurzylam:wściekła/y:bo juz dosyc mialam...mialyscie moze doswiadczenia z tymi pigulkami??i jakie byly efekty??
 
reklama
niestety ale nie pomoge ..nigdy w zyciu nie uzywalam tabletek i uzywac ich nie bede :happy:
 
no ja właśnie ostatnio bardzo intensywnie myślę nad jakąś metodą antykoncepcji i "im dalej w las, tym więcej drzew..." Wiem, że te tabletki cerazette to jedyne, które mozna stosowac karmiąc piersią i NA PEWNO nie mają wpływu na dzidzię bo są to tzw. bez hormonalne tabletki. Ich skuteczność ocenia się w granicach 90%, więc troszeczkę mniej niż tych "dwuskładnikowych" (sorry,nie znam dobrze tej terminologii). Wiem też, że trzeba bardzo przestrzegać godzin ich łykania! :tak:
Osobiście myślałam o wkładce domacicznej (chyba nazywa się Mirena), ale jakoś się boję :baffled: A jej koszt to, bagatela, ponad 600 zł :szok:
Póki co używamy prezerwatyw, no ale ile mozna... :confused:
Muszę się na coś zdecydować, ale coś naprawdę pewnego, bo trzecie dziecko nie wchodzi w grę!!!! :no: Pewnie trzeba będzie kilku rzeczy jednocześnie używać :dry:
 
Ja jestem po zastrzyku Depo-Provera trzy tygodnie temu go dostałam, też mozna go przyjomwac podczas karmienia.
jak juz go dostałam to dowiedziałam się o nim nieciekawych rzeczy, no ale było juz za późno, a potem doszłam do wniosku, że wcale mnie się nie musi nic złego po nich dziać, bo wiele dobrego też znalazłam więc stwierdziłam że jest pół na pół opinii a jak będzie dalej to wam opowiem za jakiś czas, jak na razie jest ok.
 
No wlasnie,jezeli chodzi o te tabletki to roznica moze byc maksymalnie do trzech godzin,ale sama nie wiem...nie wiem np czy to po nich nie porobily sie u mojejej malutkiej te problemy z kupka one maja jeden hormon zenski i tez naczytalam sie o nich nieciekawych rzeczy...a zastrzyk co ile sie go powtarza???i czy sa po nim jakies skutki uboczne...a czy po tym zastrzyku mialas jakies krwawienia???bo mnie to strasznie wkurzylo jak dostalam drugiego i napewno o tych tabletek:(((my kobietki mamy jednak przechlapane...
 
Hej Dziewczyny
ja tez mam problem z wyborem antykoncepcji....tablety u mnie odpadają.....kiedyś bralam i baaardzo mi nie służyly.....wszelakie wkladki i spirale tez nie.....nie dalabym sobie tego zalozyc....no a co do prezerwatywy....mam uczulenie na latex.....jest jednak coś co moze być strzalem w dziesiątkę...mianowicie urządzenie do pomiaru dni plodnych i nieplodnych...coś ala naturalna metoda....to urządzenie nazywa się "LADY COMP" i daje tyle procent pewności ile pigułki hormonalne.....jedyny jego mnu i zarazem największy to cena....ktora wynosi ok 2000 zł.....ale jakby na to spojrzec z drugiej strony "opłaca się"...jest rowniez przydatny jak sie chce zajsc w ciąże bo wyznacza dni płodne. z MĘzem zastanawiamy sie naj jego zakupem!!!


 
Zastrzyk powtarza się co trzy miesiące, krwawienia mam ale mało uciązliwe mam nadzieję, że tak zostanie tzn. że nie będa uciązliwe, poza tym na razie u mnie żadnych innych skutków ubocznych nie widze, ale to zależy od człowieka, kazdy reaguje inaczej, mam nadzieję, że skutkow ubocznych u mnie nie będzie
 
A gdzie mozna zakupic takie urzadzenie???Trzeba miec na to recepte??Faktycznie jak sie przeliczy ile wydamy na tabletki np (a nie sa tanie bo 40 zl opakowanie)to moze bardziej oplaci sie cos takiego,ale napewno jest taka skutecznosc jak przy tabletkach???
 
reklama
Ja równiez mam dylemat co stosować:baffled: Wkładka, zastrzyk odpada, pigułek wolałabym nie, bo źle na mnie wpływają, a prezerwatywy hmm to tak jak Mamuska napisała "ileż można":eek: Więc trochę jesteśmy w kropce, dlatego Czarodziejko dzieki za wskazówkę, faktycznie urządzenie godne uwagi, trzeba będzie nad nim pomysleć, choć cena powalająca ja na jednorazowy wydatek.
 
Do góry