reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja...po porodzie

Czarodziejko a orientujesz się moze jaka jest różnica pomiędzy modelem Lady-Comp a pearly? Bo same określenie " mini wersja Lady-Comp. pearly stworzona została z myślą o młodych kobietach" niewiele mówi. Ja się czuję młodo :-) a różnica 700 zł jest dość istotna. Skuteczność niby ta sama, więc co oznacz "mini"?
 
reklama
Czesc kobietki
Ja postanowilam uzywac tabletek, ale ze wciaz karmie piersi codziennie zastanawiam sie czy to nie zaszkodzi mojej malej. Wiec od miesiaca tabletki leza w szufladzie a my uzywamy prezerwatyw ale nie jestesmy szczesliwi z tego powodu.
Tabletki tak jak wiem trzeba brac bardzo regularnie bez 7 dniowych przerw jak przy normalnych, te ktore ja posiadam dodatkowo zawieraja laktoze, ale jak tu sie przmoc tzn podjac decyzje ze to juz.

Ale w sekrecie wam powiem:-) ze nie spodziewalam sie ze juz w dwa dni po porodzie moze wrocic chec na seks i tylko zdrowy rozsadek pozwolil przeczekac umowne 6 tygodni i to jest drugi powod dla ktorego obawiam sie brac tabletki, bo niby spada poped:-) :-) :-)
Pozdrawiam
 
Joasiu szczesciara z Ciebie, i to nawet nie wiesz jaka.....Mnie ochota wrucila w 5 dniu po porodzie a jak do teraz nie zaliczylam ani jednego razu z mym mezem :-( Po calym nacieciu i porodzie kleszczowym mam zgrubiala skore ze przy kazdej probie jest bol az plakac sie chce. Co prawda sa inne sposoby na sexowanie, ale jak dlugo mozna :eek: .
Co do antykoncepcji to stawiam na gumki, gdyz tabletki wplywaja u mnie na ogromne wymioty, wkladka za zadne skarby- poprostu sie boje, chociaz nawet sie nad nia zastanawialam, jest jeszcze zastrzyk raz na 3 miesiace ale za duzo zlego sie naczytalam na ten temat ze jedynie pozwole sobie na niego jak nie bede chciala miec juz dzieci.
Antykoncepcja naturalna,hmmm jakos mi nie pasuje sprawdzanie temperaturki przed wstaniem z lozka z rana..
 
Ale jak to jest z tymi tabletkami,brac je non stop bez zadnej przerwy,dla mnie to jest bez sensu i przez jaki okres czasu a kiedy bedzie wiadomo czy to okres czy krwawienie spodowane tymi proszkami,nie wiem...
 
PaulinaAnna nie przejmuj sie niestety i tak sie zdarza mam nadzieje ze probowalas masci na blizny.Jesli takto cierpliwosci. Ja tez niestety bylam nacinana, i wyciagali mi mala ta maszynka do zasysania;). blizna jest jeszcze wyczuwalana, ale z dnia na dzien coraz mniej.
jak brac te tabletki? a no bez przerwy z tego otoz powodu ze minipigulki zawieraja tylko jeden chormon, i jesli faktycznie otrzymalas cerazete czy jak im tam ;) to bez przerwy nawet jesli nie pojawi sie okres.
pozdrawiam
 
no nareszcie;-) .nareszcie się udało.jesteśmy wkońcu po tym "pierwszym razie";-).tyle wcześniejszego zachodu i nic,bo boli.po odczekaniu 2 tygodni kolejne podejście i...i cuuudownie,:laugh2: zero bólu,ciągnięcia.tylko lekka blokada psychiczna którą mężusiowi udało się przełamać.eh,chyba tego właśnie mi było trzeba:-D już nie pamiętałam, że TO może tak smakować :rolleyes:
teraz zostaje tylko skoczyć po tabletki,bo do następnego maleństwa nam nie śpieszno :biggrin2:
 
Aniaaa gratuluje!!!
Niesmowite uczucie co?? Kto nie sprobowal jeszcze to probowac. Co jednak najwazniejsze jest w tym wszystkim to rola naszych facetow, oni jesli chca potrafia przelamac kazdy strach i obawe, zaufajcie im a potem same stwierdzicie "To dziala"

Pozdraiwam
 
A slyszalyscie moze,ze pomimo brania tabletek jednakdziewczyny zachodzily w kolejna ciaze???Przeciez to jest ze soba powiazane a jak bedzie dluzsza przerwa w karmieniu w ciagu dnia to skutecznosc takich tabletek spada...
 
Aninaaa jak ja Tobie zazdroszcze .... u mnie chociaz facet jest delikatny i sie stara to ja juz nie chce :-(
Pytalam sie mojej ciotki jest polozna i poradzila mi robic nasiadowki z rumianku... i powiedziala ze mam byc cierpliwa, bo to potrwa jeszcze dlugo:szok:
 
reklama
Ja przez pewne dolegliwosci jestem zmuszona do zastosowania najpewniejszej metody- brak sexu. :sick:
 
Do góry