reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po...

heh, u mnie podobnie - gumki i wieczny stres:eek: mąż biedny wie, że po każdym razie 'przesłuchanie' (ale nie pękła? ale na pewno?)
wcześniej planowaliśmy drugiego brzdąca, więc na luzie było.
 
reklama
Wczoraj dostałam okresu i późnytm popołudniem wzięłam pierwszą tabletkę Diane-35. Obudziłam się w nocy i myślałam że zahaftuję pół łóżka tak miałam silne mdłości, poszłam do toalety- mdłości się nasiliły, w jelitach istne tornado, kręciło mi się w głowie, oblał mnie zimny pot i czułam jak mi ktoś wkuwał igiełki od środka w skórę. Poleżałam i trochę się uspokoiło, po 15 minutach biegłam do toalety i zwymiotowałam... Wszelkie dolegliwości przeszły.

pytania: do wymiotów doszło po 8 h od przyjęcia- czy tabletka się przyjęła, czy te 3-4 h z opisu z ulotki jest jakby najpóźniejszym terminem na wchłonięcie się tabletki?

i czy któraś miała podobne objawy po pierwszych tabletkach?

Bo już sama nie wiem czy to działanie niepożądane czy się zatrułam ( że przeszło mi od razu jak zwymiotowałam) ;/
 
Wczoraj dostałam okresu i późnytm popołudniem wzięłam pierwszą tabletkę Diane-35. Obudziłam się w nocy i myślałam że zahaftuję pół łóżka tak miałam silne mdłości, poszłam do toalety- mdłości się nasiliły, w jelitach istne tornado, kręciło mi się w głowie, oblał mnie zimny pot i czułam jak mi ktoś wkuwał igiełki od środka w skórę. Poleżałam i trochę się uspokoiło, po 15 minutach biegłam do toalety i zwymiotowałam... Wszelkie dolegliwości przeszły.

pytania: do wymiotów doszło po 8 h od przyjęcia- czy tabletka się przyjęła, czy te 3-4 h z opisu z ulotki jest jakby najpóźniejszym terminem na wchłonięcie się tabletki?

i czy któraś miała podobne objawy po pierwszych tabletkach?

Bo już sama nie wiem czy to działanie niepożądane czy się zatrułam ( że przeszło mi od razu jak zwymiotowałam) ;/

o rety, jakby każda tabletka miała tak działać to ja dziękuję za taką antykoncepcje, dobrze że to zatrucia a nie tabsy ;-)
 
Mamolka wspołczuję:confused: to Cię biedna wymęczyło:no: oby już nigdy wiecej sie to nie powtórzyło:no:

Co do antykoncepcji to ja rozważam zastrzyk:sorry2: ponieważ ostatnio miałam wielkiego stresa bo strasznie mi sie okres spóźniał a tak jak asjaa lecimy na gumkach :dry:
i szczerze to bym sie załamała jakbym tego okresu nie dostała:-(
A że tabsów nie mogę (z racji cholestazy) to moze taki sposób antykoncepcji był by dobry:dry:
 
Mamolka - jeśli możesz zmienic leki, to zrób to. Diana jest najgorszym wyborem, to lek starej generacji (dziwne, że jeszcze nie wycofali tego g... :szok:) Ma bardzo dużo działań niepożądanych - migrenowe bóle głowy, zatrzymywanie wody (ale takie poważne), obciąża nerki, wątrobę i znacznie zwiększa ryzyko zakrzepicy (no tak, wszystkie antytabsy zwiększają, ale diana w ogromnym stopniu).
Acha - powoduje tycie. Widziałam na własne oczy, dwie moje kumpele na studiach brały ( i już wtedy był to lek "wycofywany", a to było 10 lat temu:baffled:, ale widocznie jak się dobrze posmaruje, to się dalej pojedzie:dry:) i tyły w oczach. Jedna się nawet z tego cieszyła, bo chudzielec była niczym cwietka.

Jest sporo nowoczesnych 2-składnikowych antytabsów, czemu akurat Dianę dostałaś???:errr:
 
Teraz to dopiero zaczyna się stres. Wcześniej po pierwszym dziecku wpadka przyśpieszyła by tylko planowanego 2 dzidziusia. Ale w tym momencie wpadka i trzeci bobas to by był horror. Mój gin mnie pocieszył przy kontrolnym usg: w jajnikach czeka dużo jajeczek ;P. U mnie będzie spirala...za jakiś czas po zakończeniu karmienia. Tabsy odpadają bo jadłam je przez 8 lat i już mi w gardle się zatrzymywały
 
reklama
Ja po śluzie widze, zem płodna jak króliczyca się zrobiła ....Wcześniej płodny śluz to był cud...Ja to bym sie nawet cieszyła z wpadki teraz bo ja bym chciała 3 M nie bardzo a wpadka by problem rozwiązała ale nie w tej chwili!!!! Najwcześniej jak Flip bedzie miał dwa lata to wtedy nie byłaby horrorm..Teraz to u mnie zagrozenie żecie wiec oby nie!!!Mi pozostaja tylko gumki...Hormonów nie moge w żadnej postaci bo tyje, mam wahania nastrojów i ogólnie koszmarnie się czuje a na spirale brak kasy ech...Najlepiej szklanka zimnej wody zamiast ale krew nie woda ;-)
 
Do góry