reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po....?

Patija depoprovera to dopiero swinstwo jeszcze zalezy w jakiej dawce ale prezcytaj ulotke to ci prezjdzie wiele podobno mozna brac sa takie polroczne wkladki z hormonami pod skore modne w sanach dosyc drogie w polsce ale ich zaleta jest to ze jak cos by sie dzialo to mozna wyjac a jak wezmiesz zastrzyk a bedzie koniecznosc odstawienia hormonow to co wtedy?????? :baffled: niestey to kawal "gownienka" i trezba ostroznie bo potem tak jak moja kolezanka teraz w 15 tyg ciazy lezy juz w szpitalu z cisnieniem 180/120 i cala spuchnieta bo ma powiklania po kuracji hormonalnej.....!!:dry:
 
reklama
u nas ta bezhormonalna nazywa sie ParaGard , cholera wie ile mnie to zakosztuje ale na bank mniej niz tabsy. I Depoproverze slyszalam ze jest ok dla mamus ktore nie maja problemow z waga. Lekarka zapytala czy jeszcze probuje zwalic kilogramy- ja ze owszem jakies 7 :baffled: a ona na to ze zastrzyk odpada- na sto procent nie zzuce wagi a jeszcze pewnie mi przybedzie.... o nieeee na to sie nie pisze.
Zakladamy to cos w piatek. a tak na marginesie- wiecie ze wkladke trzeba kontrolowac raz w miesiacu (samemu) czy w odpowiednim miejscu- starcza na 10 lat- ale lepiej wyjac wczesniej zeby nie wrosla- podobno!
 
no- moj gino mówił ze ta wkładke co ja zakładam(Nova T) to na 5 lat...a smiac mi sie chciało- bo ta wkładka(kazda) ma tzw- "wąsy" i maz wyczytał gdzies w necie ze czasem podrazniaja te wasy jak sa za długie- kłuja partnera i sie dopytuje o to- i kaze spytac gina ze w razie co to czy mozna te wasy podciac- ha ;-) jaki cwaniak- jak martwi sie czy go cos kłuc nie bedzie:-D :-D :-D
 
Depo provera nie zawiera estrogenu tylko jeden hormon podobny do progesteronu.Mogą ją stosować kobiety karmiące,podaje się go raz na 3 miesiące( to jest plus), ale ma dużo efektów ubocznych m.in. przyrost wagi,bezsenność,depresja,bóle głowy,trądzik i wysypki skórne,mogą pojawić się włosy na twarzy lub ciele albo może wystąpić zwiększone wypadanie włosów,zwiększa ryzyko wystąpienia osteoporozy.Objawy niepożądane( o ile wystąpią ) mogą ustąpić dopiero po 3 miesiącach od zaprzestaniu stosowania.Wybór należy do każdego, ja osobiście hormonów wolę nie brać.
 
A znow cos p[omylilam dzieki za poprawe ja normalne ze jakies nazwy gdzies zmyle ...... wybaczcie ale wl;asnie ze efekty uboczne niestey sa dlugi czas po zastosowaniu a tu macierzynski sie konczy czas do pracy..... straszne nie moge o tym myslec a szukanie pracy jest teraz dla mnie prezrazajace ale moze jakis nowy watek zalozymy...?:baffled:
 
niestety za 1,5 miesiąca do pracy jak ja to przeżyję jak będe musiała zostawić mojego maluszka w domu.Nie umiem sobie tego wyobrazić. Ale niestety kredyt ...eh i nie ma że się nie chce, trzeba :(
 
czescn dziewczyny
ja po pierwszej ciazy mialamm zastrzyk depoprovera wszystko mi sie pokielbasilo w organizmie i modlilam sie zeby minely te 3 miesiace pozniej mialam przerwe i bralam tabletki mercilon i bylo calkiem niezle procz tego ze na sex ochota mi przeszala :(
a po drugiej ciazy przez jakis czas nic nie bralam ale milam co miesiac stresa ze znow zaskoczylismy wiec wzielam tabletki te co bralam wczesniej mercilon biore miesiac , i jak na razie wszystko ok :)
 
reklama
Do góry