reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po....?

Lucy ja tez mam ta z metalem- copper . Moja nazywa sie paragard. Z tego co wiem to jest lepsze niz tabsy ze wzgledu na to iz nie musisz lykac i zapominac o tabletkach ;) sprawdza sie raz na miesiac- ja jeszcze sie nie sprawdzalam....:baffled:
 
reklama
a ja sie tak wkur....m mówie wam...przed wczoraj byłam u swojego gina(w końcu sie wybrałam) zbadałam mnie i jest wszystko wporządku ale franca nie chciałą mi wypisać tych tabletek anty dla karmiących!!!!!!!powiedziała że tym sie truje dziecko i ona tego nie uznaje i że pozostaje mi prezerwatywa!!!no krwi*y mozna dostać!!głupia baba!!
 
To Kaira musisz zmienić lekarza:happy: Ja brałam Cerazette przez 8 misięcy i pewnie dalej bym brała, gdyby nie przypadek, mojego gin. nie było, był inny i nie chciał mi wypisać z tych samych powodów co Twój. Opieprzył mnie i tyle. no i odechciało mi się juź chodzić po recepty. tym bardziej ze jak przestałam je brac to ustąpiło mi kilka dolegliwości.Więc w sumie to byłam zadowolona ze już ich nie biore.:tak:
 
Hej.Ja po Obu porodach stosowalam zastrzyk-DEPOPROWERA.Dziala na podobnej zasadzie tabletek.Zazywa sie go raz na 3 m-ce.Jest w szczególności dla matek karmiących i skutecznośc jak tabletki.W moim przypadku nie sprawdzil sie, mialam plamienia i zrezygnowalam z kolejnych.Po pierwszej ciazy bralam23 razy(lepiej organizm go tolerowal) a po drugiej tylko raz.Ale znam dziewczyny ktore sa zadowolone-biora nawet po dwa lata.Jego cena jest stosunkowo tania-ok 45 zl>Choc moj lekarz powiedzial ze zaleca max 2 lata.Mysle ze mozna sprobowac.Po cerazzete tez mozna zle sie poczuc,a ponoc po depoprowerze nie wiele kobiet ma plamienia(choc ja mialam).
 
Najlepsza roznica wieku to dwa lata przetestowane dzieci jeszcze nie sa zazdrosne ty jeszcze nie wyrosniesz z pieluch i nie zdazysz poczuc wolnosci !!! a potem to dzieci sa za soba i murem takiego rodzenstwa w szkole nikt nie pokona.... chlopaki mojej siostry to w piaskownicy nie maja sobie rownych maly i mniejszy u nas tez juz jest dzidzia dzidzia gdzie dzidzia i tak w kolko a to za raczke a to za nozke go trzyma a to palec do oka wlozy.... fajnie i wesolo... polecam;-)
 
Gdzies tam czytałam ze najlepsza róznica to od 2 do 4 lat. i dlatego drugie bobo teraz mam;-) Zresztą mam siostre niewiele młodszą i fajnie jest:-)
 
ja mam siostry jedna 3 druga 10 lat starsza i nie ma chyba drugiego takiego rodzeństwa...jesteśmy za sobą jak nikt inny, zawsze tak było od najmłodszych lat. a przyznam że z tą średnią częściej się lałam /bo tego nikt nie uniknie/niż z najstarszą. teraz jest naprawdę zajebiście, o wszystko mogę się do nich zwrócić a i one mogą na mnie liczyć, zwłaszcza że zabrakło mamy...najstarsza siostra ma córcię i 6 lat starszego synka...Gabryś murem stoi za siostrą, nie pozwoli jej skrzywdzić, otacza ją opieką kiedy trzeba, aż dech zapiera w piersi, ja to zdziwko nie raz zaliczyłam jego dorosłością ale od małego był uczony że trzeba się szanować. wiadomo, czasami też się leją jak to dzieci ale za to rodzicom Gabi nie da ruszyć Nikoli i to jest najwspanialsze. moim zdaniem grunt to wychowanie a reszta przyjdzie z czasem...

ps. ja to nieprędko zdecyduję się na drugie dziecko, do dziś pamietam chwile porodu brrrrrbrrrrrbrrrrrr:szok::szok::szok::no:, może za 10 lat /chyba ze wpadkę zaliczę/, chwilkę odpocznę od niemowlęctwa Lili, troszkę popracuję, odchamię się i abarot to samo. dwa lata to za mało, chyba bym zwariowała...ale wszystko wyjdzie w praniu
 
my chcemy tak za 3-4 lata miec Filipa:-) by nie za duza róznica była- ja mam starszego brata o 3 lata- i młodsza sis-o 5 lat(wpadka)i jest suuper...ale tez chce ciut popracowac- ciezko by nam było jakby tak druga ciaza zaraz...no ale...wpadki tez sa...nawet na wkładkach- ha:szok: ...ale mam kolezanke- co to urodziła pod koniec listopada- i w wakacje zaczynaja starania o 2ga dzidzie....a chce miec az 4ke- o zgrozo- ja bym nie przezyła chyba:szok: :szok: :szok: :szok:
wiec Pola- kiedy bierzez sie do roboty??mała róznica fajna sprawa-wszystko zalezy jak kto moze sobie pozwolic...jak tak to do roboty zawołaj meza!!!niech ma!!
 
reklama
My też planujemy drugie bobo tak za 3-4 lata tzn. ja planuję,bo mężulek to by chciał wcześniej,tak jak u niego w rodzince- ma brata o 1,5 roku młodszego i są bardzo zżyci ze sobą.Ale ja się na drugie dziecko tak szybko nie piszę:no: Chcę trochę popracować i odpocząć od pieluch...A poza tym jak sobie przypomnę mój poród wrr...,to jak się męczyłam( bo nie łatwo jest urodzić takiego wielkoluda) to ja dziękuję za taką przyjemność:no: A tak 3-4 latka to w sam raz.U mnie w rodzince tak właśnie jest; mam brata o 3 lata młodszego i siostrę o 6 lat młodszą(jako ciekawostkę to podam że urodzili się tego samego dnia tzn. 13 listopada).W dzieciństwie trochę się kłóciłam z siostrą,ale teraz jest super.Różnica wieku zupełnie się zatarła.
 
Do góry