reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja przy nadciśnieniu

murasaki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2017
Postów
424
Hej Dziewczyny, Czy któraś z Was ma nadciśnienie? Jaką stosujecie antykoncepcję?
Jestem po stanie przedrzucawkowym, zostało mi po nim nadciśnienie. Jestem po cc. Teraz po porodzie chciałabym się jakoś skutecznie zabezpieczać i nie wiem która metoda byłaby najlepsza.
Przez 10 lat z powodzeniem stosowaliśmy prezerwatywy, jednak teraz obawiam się ich stosować. Ze względu na to jak skończyła się końcówka ciąży ,nie wyobrażam sobie ponownie przez to przechodzić, a gumki nie są tutaj najskteczniejsze choć napewno najzdrowsze.
Sama myślałam o spirali ale ginekolog stwierdził że po cc to najwcześniej za rok. Zaproponował pigułki ale mam wątpliwości ze względu na nadciśnienie, nie chciałabym sobie pogorszyć czy zaszkodzić. Jestem w kropce, może Wy coś doradzicie....

Oczywiście całkowita abstynencja raczej nie jest wskazana ;)
 
reklama
Ja bym sie przeszla do innego gina :)
Nie trzeba czekac rok na zalozenie spirali, no chyba, ze jest jakis specjalny przypadek. Nie pamietam, kiedy mozna najwczesniej zalozyc spirale, ale ja mialam Mirene zalozona 3 miesiace po cc, choc moglam wczesniej. Ale u mnie wszystko bylo ok i nie mam nadcisnienia.
 
Ja mam nadciśnienie od kilku dobrych lat. Niestety żadne tabletki nie wchodzą u mnie w grę bo je podwyższają po plastrach też czułam się fatalnie. Więc tylko wkładka chociaż ja też jej nie mogłam organizm odrzucił jako ciało obce.
 
Hej Dziewczyny, Czy któraś z Was ma nadciśnienie? Jaką stosujecie antykoncepcję?
Jestem po stanie przedrzucawkowym, zostało mi po nim nadciśnienie. Jestem po cc. Teraz po porodzie chciałabym się jakoś skutecznie zabezpieczać i nie wiem która metoda byłaby najlepsza.
Przez 10 lat z powodzeniem stosowaliśmy prezerwatywy, jednak teraz obawiam się ich stosować. Ze względu na to jak skończyła się końcówka ciąży ,nie wyobrażam sobie ponownie przez to przechodzić, a gumki nie są tutaj najskteczniejsze choć napewno najzdrowsze.
Sama myślałam o spirali ale ginekolog stwierdził że po cc to najwcześniej za rok. Zaproponował pigułki ale mam wątpliwości ze względu na nadciśnienie, nie chciałabym sobie pogorszyć czy zaszkodzić. Jestem w kropce, może Wy coś doradzicie....

Oczywiście całkowita abstynencja raczej nie jest wskazana ;)
lepiej idź do ginekologa
 
u mnie w rodzinie zawsze występowało lekkie nadciśnienie, ale stosuje pigułki vines, bo mają mniejsza dawkę hormonów, no i badam się cały czas,póki co czuję się ok :) :)
 
Lekarz przepisał mi vines jednak nie zdecydowałam się ich brać. Znam siebie i wiem że tabletki nie są dla mnie. Po długim na myśle i konsultacji z innym lekarzem zdecydowałam się na wkładkę Mirenę. Mam ją trzy tyg i jest ok, czuję się bardzo dobrze.

Co do nadciśnienie to prawie 5 miesięcy po porodzie ładnie opadło. Na ten moment jestem na etapie odstawiania tabletki. Od kilku dni nie biorę i ciśnienie ładne. Oczywiście pod kontrolą lekarza kardiologa. A po porodzie dostawałam trzy różne leki i to w niemałych dawkach a ciśnienie i tak skakało. Normowało się dużej niż 12 tyg. Jestem dobrej myśli, nawet jak znów skoczy to pewnie wystarczy 1/4 tabletki.
 
reklama
Do góry