reklama

ANTYKONCEPCJA w czasie karmienia piersią

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez kora10, 13 Listopad 2007.

1. kora10

kora10 Zaciekawiona BB

:confused::sorry2:Karmię Adrianka 5 miesięcy ,po 2 miesiącach dostałam miesiączkę .Chciałabym się zacząć zabezpieczać bo mam już 2 szkrabów i 2 cesarki więc nie chciałabym więcej.Mój lekarz powiedział ,że tylko globulki i prezerwatywy ,niestety jestem uczulona na lateks a globulki są strasznie niewygodne:)baffled: bo trzeba je założyć pół godziny przed):no: Może poradzicie mi coś może są jakieś BEZPIECZNE tabletki

2. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

Sa tabletki cerazzete dla kobiet karmiacych, wiecej informacji znajdziesz w dziale "troche intymnosci"

3. reklama
  4. kora10

kora10 Zaciekawiona BB

wielkie dzięki za odpowiedz a czy ty ich używałas

5. mija79

mija79 Patrysiowa mama

Ja ich używałam od 5 tyg po porodzie.T jedyne tabletki które mozna brac karmiąc piersią.

6. kora10

kora10 Zaciekawiona BB

a może są jakieś plastry

7. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

jedyne plastry dostepne plastry na polskim rynku to plastry EVRA ale ich nie wolno stosowac podczas karmienia piersia.
    Tak jak pisalam z takich metod (hormonalnych) mozna stosowac jedynie cerazzete (ma najmniejsza dawke hormonu).
    Ja ich nie bralam, bo krotko karmilam piersia. Teraz biore yasmin.
    a wiecej na temat tych tabletek znajdziesz tutaj:
    http://www.babyboom.pl/forum/troche-intymnosci-f15/co-sadzicie-o-tabletkach-cezarette-3875/

przypomnialam sobie ze mozesz zalozyc spirale.
    A poza tym proponuje szczera rozmowe z ginekologiem.

8. kora10

kora10 Zaciekawiona BB

dzięki nocka

9. Trixy

Trixy Początkująca w BB

Wiem ze Minipigulka jest Ok podczas karmienia piersia..tylko jesli chodzi o polykanie to trzeba z nia sie pilnowac jeszcze bardziej niz ze zwyklymi tabletkami :-p
    Zapytaj lekarza o spiralke bez hormonow..

10. reklama
  11. elfica

elfica elfica

Witaj

ja właśnie 2 miesiąc biorę tabletki cerazette póki co nie narzekam :)

12. ik77

ik77 Początkująca w BB

.. Biore Cerazette juz ponad rok..do tej pory karmie piersia (50% posilków), nasz Synek ma 16mcy. Nie narzekam, zadnych dolegliwosci..no i brak okresu tez mi odpowiada. Mamy juz dwojeczke, wiec na razie nie chcemy wiecej ;-))..pozdrawiam!

Poleć forum