reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja - wkladka domaciczna

reklama
Wiem, dlatego założyłam post. Praktycznie waham się między wkładką hormonalną a tą bez hormonów. Nigdy nie chciałam brać tabletek antykoncepcyjnych, bo czesto moje koleżanki miały migreny i inne skutki uboczne. Często brały tylko przez pewien okres. Zastanawiam się czy po wkładce hormonalnej też tak może być. Czy pp prostu hormonu jest mniej i nic się nie dzieje?
 
@Marmolady28 Niestety jeśli nigdy nie brałaś tabletek, to ciężko przewidzieć reakcję. Tak samo trudno przewidzieć reakcję Twojego organizmu jak założysz wkładkę bez hormonów.
Mi za wkładką hormonalną przemawia jeszcze fakt, że przez hormony zanika nabłonek gruczołowy, co prowadzi do cienkiej śluzówki wyściełającej macicę - a w związku z tym @ jest skąpa lub nawet zanika,
 
Wiem, dlatego założyłam post. Praktycznie waham się między wkładką hormonalną a tą bez hormonów. Nigdy nie chciałam brać tabletek antykoncepcyjnych, bo czesto moje koleżanki miały migreny i inne skutki uboczne. Często brały tylko przez pewien okres. Zastanawiam się czy po wkładce hormonalnej też tak może być. Czy pp prostu hormonu jest mniej i nic się nie dzieje?
Też tak może być. Z Władką bywa różnie, okres możesz mieć dłuższy i bardziej bolesny 😓 nawet i dwa rady w miesiącu możesz go dostać nie musisz ale to możliwe. Jednak to są hormony tak samo silne jak w tabletkach, jeżeli chcesz się zdecydować na wkładkę to bym radziła bez hormonów.
 
Wiem, dlatego założyłam post. Praktycznie waham się między wkładką hormonalną a tą bez hormonów. Nigdy nie chciałam brać tabletek antykoncepcyjnych, bo czesto moje koleżanki miały migreny i inne skutki uboczne. Często brały tylko przez pewien okres. Zastanawiam się czy po wkładce hormonalnej też tak może być. Czy pp prostu hormonu jest mniej i nic się nie dzieje?
We wkładkach hormonów jest trochę mniej, ale to nie jest tak, że "nic się nie dzieje". Wkładka działa, więc coś się musi dziać.
Ja mam miedzianą, bez hormonów, już ponad rok. Okres mam jak miałam przed antykoncepcją - nie jest ani obfitszy, ani bardziej bolesny.
 
Do góry