reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja

Dołączył(a)
18 Styczeń 2021
Postów
11
Cześć od ponad pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne vibin. W tym miesiącu brałam antybiotyk penicylinę (ospen) przez ponad 10 dni. Czy ten lek osłabia działanie antykoncepcji ? Dodam że boli mnie podbrzusze jak na okres i mam bolesne i powiększone piersi ,jest to pierwsza taka sytuacja bo rzadko w trakcie brania tabletek odczuwałam coś przed rozpoczęciem tabletek placebo . Czy moge być w ciąży? Miał ktoś podobny przypadek ,? Dodam że jeśli nie pojawi się krwawienie z odstawienia na pewno wykonam test
 
reklama
Cześć od ponad pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne vibin. W tym miesiącu brałam antybiotyk penicylinę (ospen) przez ponad 10 dni. Czy ten lek osłabia działanie antykoncepcji ? Dodam że boli mnie podbrzusze jak na okres i mam bolesne i powiększone piersi ,jest to pierwsza taka sytuacja bo rzadko w trakcie brania tabletek odczuwałam coś przed rozpoczęciem tabletek placebo . Czy moge być w ciąży? Miał ktoś podobny przypadek ,? Dodam że jeśli nie pojawi się krwawienie z odstawienia na pewno wykonam test
Antybiotyki (w tym penicylina) zaburzają skład flory bakteryjnej w jelitach, a to może mieć znaczny wpływ na wchłanianie hormonów z tabletek antykoncepcyjnych do krwi. Zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przy braniu antybiotyku i 7 dni po jego zakończeniu. Więc tak - możesz być w ciąży.
 
Sprawdziłam ulotkę wspomnianego leku i wrzucam Ci informacje : "Penicylina fenoksymetylowa (i inne antybiotyki o szerokim spektrum działania) może zmniejszać skuteczność działania doustnych preparatów antykoncepcyjnych".
 
Do góry