reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja...

Witajcie
chcialam sie dowiedziec czy ktoras z Was brala orgametril i jak sie po nim czula???? ja biore juz 4 dni i chce mi serduszko wyskoczyc ...Przepraszam ze was mecze takimi pytaniami ale nie wiem czy udac sie do lekarza ???
Pozdrawiam:-(
 
reklama
ja brałam przez kilka cykli na początku było wszystko dobrze niestety po paru cyklach zaczęłam go źle tolerować. Lekarz przepisał w zamian luteinę i było wszystko dobrze.
Jeśli czujesz się źle to radziłabym iść do lekarza i jak najszybciej zmienić lek.
 
Ja przed ciążą bralam REGULON, bylam bardzo zadowolona, mialam super cere, mocne wlosy, zadnych bóli, zadnego wiekszego apetytu na jedzonko i dobre samopoczucie, po odstawieniu ich od razu poczulam sie inaczej, przede wszystkim bolesne miesiaczki przez kilka miesiecy przed ciaza, no ale wreszcie zaszlam w tę ciążę i okres sie skonczyl, wiec bylo ok, teraz jestem 10tyg po porodzie, od 6 tyg po porodzie biore Cerazette-pigulki dla matek karmiących i jest fatalnie, od dwoch tygodni mam caly czas krwawienie, a mialo go nie byc i ogolnie tak jakos nieciekawie sie czuje.... Jesli to sie nie zmieni do konca opakowania to chyba zrezygnuje z nich... :/ Ale nie moge sie doczekac juz Regulonu ;)
P.S Bralam 4 lata Regulon i wbrew opinii niektórych, córę mam przepiekna i przezdrową i przegrzeczną ;)
 
a ja jestem ciekawa co z tym escapelle (tabl po ) zażyłam taką ostatnio 40 godzin po<dni plodne ;/> , dostałam krwawienia (normalnego , takiego jak miesiaczka ) 5 dni po zażyciu . a okres powinien być jakies 10 dni pózniej . no i nie wiem teraz sama , bo nie wiem czy czekac na okres , czy on wystąpi czy nie ? czy czekac do następnego terminu miesiaczki ? czy któraś z was miała już styczność z taką tabletką ;)?może któraś z was podzieliła by się ze mną informacją na temat tej tabletki ?pozdrawiam
 
a ja jestem ciekawa co z tym escapelle (tabl po ) zażyłam taką ostatnio 40 godzin po<dni plodne ;/> , dostałam krwawienia (normalnego , takiego jak miesiaczka ) 5 dni po zażyciu . a okres powinien być jakies 10 dni pózniej . no i nie wiem teraz sama , bo nie wiem czy czekac na okres , czy on wystąpi czy nie ? czy czekac do następnego terminu miesiaczki ? czy któraś z was miała już styczność z taką tabletką ;)?może któraś z was podzieliła by się ze mną informacją na temat tej tabletki ?pozdrawiam
Skąd wiesz, że miałaś dni płodne - prowadzisz samoobserwację, czy może robiłaś testy owulacyjne, czy lekarz potwierdził niedawno odbytą owulację podczas badania usg?? Jeśli nic z tych rzeczy nie robiłaś, to może zwyczajnie oznaczać, że owulację miałaś tydzień wcześniej i tabletka "PO" wcale nie była ci potrzebna;-) Poza tym tabletka "PO" to nie cukierek tylko bardzo duża dawka hormonów i wcale nie należy się dziwić, jeśli następuje po niej rozregulowanie cyklu - organizm po tym może dochodzić do siebie nawet kilka miesięcy.
A tak z ciekawości, to czytałaś może ulotkę załączoną do opakowania??
 
ekstasia- czytałam . masz rację ,owulacja mogla mi sie przesunąć . robiłam, test 22 dni po stosunku i wyszedl neg . ale od ostatniej miesiaczki <nie liczac tego "krwawienia po escapelle "> mija juz chyba 48 dzien . jakos tak dziwnie . wiem ze escapelle to duzaa dawka hormonów.tylko nie wiem ile jeszcze czekac , czy wybrac sie do lekarza czy nie ;)

brałam pare lat < dokładnie 3 z przerwami >tabletki antykoncepcyjne i naprawde bardzo dobra sprawa , cera ladniejsza , piersi pełniejsze :p :-D , no i zabezpieczenie tez niezłe ;) polecam . ;)

aaa jeśli chodzi o minusy-po odstawieniu cera się trochu pogorszyła , no i miesiączki mniej regularne i bardziej bolesne . ;o
 
Ostatnia edycja:
ekstasia- czytałam . masz rację ,owulacja mogla mi sie przesunąć . robiłam, test 22 dni po stosunku i wyszedl neg . ale od ostatniej miesiaczki <nie liczac tego "krwawienia po escapelle "> mija juz chyba 48 dzien . jakos tak dziwnie . wiem ze escapelle to duzaa dawka hormonów.tylko nie wiem ile jeszcze czekac , czy wybrac sie do lekarza czy nie ;)

brałam pare lat < dokładnie 3 z przerwami >tabletki antykoncepcyjne i naprawde bardzo dobra sprawa , cera ladniejsza , piersi pełniejsze :p :-D , no i zabezpieczenie tez niezłe ;) polecam . ;)

aaa jeśli chodzi o minusy-po odstawieniu cera się trochu pogorszyła , no i miesiączki mniej regularne i bardziej bolesne . ;o
Inez90 to się nie zastanawiaj i idź do lekarza - w końcu od tego oni są.
Inez 90 po prostu, po odstawieniu tabletek, miałaś prawdziwą miesiączkę i dlatego normalnie zaczęło cię boleć, jak wcześniej. Podczas brania tabletek nie mówi się o miesiączce a tylko o krwawieniu z odstawienia. Jest ono zazwyczaj mniej bolesne, ponieważ zawarte w tabletkach hormony powodują niedorozwój endometrium - błony śluzowej macicy - dzięki temu zarodek nie może się zagnieździć w macicy, bo nie ma odpowiednich warunków do rozwoju (działanie wczesnoporonne).
 
reklama
Witam,
Może któras z dziewczyn spotkała się z nastepującym problemem... Otóż podczas karmienia lekarz zapisał mi azalię. Od półtora mies nie karmię już piersią i gin powiedział mi abym wybrała do końca pozostałe opakowania (na tamten dzień zostały mi ponad 2 opakow.) i zapisał inne tabletki,które mam zacząć brać po skończeniu azalii. Azalię brałam bez przerwy tak jak podczas karmienia. Od jakiegoś tyg delikatnie pobolewało mnie podbrzusze,tak jakby przy czy przed okresem. Od kilku dni pojawiło się dosłownie śladowe krwawienie,a od wczoraj ciutkę większe (jak przy końcowce okresu). Jakim cudem jest to możliwe,ze w trakcie brania tabletek wystapił okres (bo chyba tak to mogę nazwać...). O co może chodzić? Dodam,że pozostało mi jeszcze około 10 tabletek do zakończenia opakowania... Do tej pory po porodzie nie mialam jeszcze okresu i po azalii czułam się dobrze. Czy to może mieć jakiś związek z odstawieniem od piersi??? Normalnie zgłupiałam... Jak mnie ten "dół" tak pobolewał to nawet zrobiłam test ciążowy i wyszedl negatywnie,a potem to krwawienie... Czy ktos spotkał sie z czyms podobnym? Gnać do gina???
 
Ostatnia edycja:
Do góry