reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja...

jak juz wczesniej dziewuszki pisały - wszystko zalezy od organizmu. ja miałam jedna przygode z tabsami która zaowocowała trwającym PółTORA ROKU okresem (mniejszy lub wiekszy ale był cały czas). na szczęście morfologie mam jak koń pociagowy, więc anemia mnie ominęła. Paskudztwo zatrzymało dopiero łyzeczkowanie endometrium i przejscie na leki homeopatyczne (oczywiscie nie antykoncepcyjne, tylko regulujace to co tabsy rozwaliły)
 
reklama
hej dziewczyny
mam takie pytanie odnosnie tabletek YASMIN chco moze ktoras z Was przy innych pigulach tez przeszla cos podobnego
no wiec jasmin biore od 3lat, ogolnie toleruje go ok, choc zauwazylam spadek libido :szok::angry:i przyrost wagi - jakies 2-3kg ale to jeszcze nie tak zle...
no ale wracajac do sprawy, ostatnio pol dnia posiedzialam na dworzu na slonku choc w sumie w cieniu (nie przepadam za opalaniem) no i wyskoczyly mi jakas mega reakcja uczuleniowa na ciele... :szok::szok::szok:
podejrzewam iz jest to skutek tabletek anty choc lekarz wykluczyla taka mozliwosc :baffled::eek:... czy ktoras z Was miala podobny problem ze zmianami skornymi po slonku przy tabletkach anty a szczegolnie yasminie??
 
Witam wszystkie mamy!
Mam trochę spanikowane pytanie, bo mam już dwójkę pociech i chwilowo nie chcę mieć trzeciej. Swego czasu odstawiła tabletki, bo trudno było dobrać coś odpowiedniego dla mnie, zawsze było coś nie tak. Mieliśmy nie dawno z mężem mała wpadkę, bo zsunęłam nam się w czasie stosunku prezerwatywa. Zażyłam escapelle, ale w 50 godzinie, i boję się, że jednak mogłam w ciążę zajść ,bo byłam praktycznie w środku cyklu. średnio się czuję, boli mnie głowa i jestem rozbita. Miała któraś z was jakieś doświadczenia z tym preparatem, napiszcie coś dziewuszki, proszę....
 
Buniczka, witaj :)
to, że tak sie czujesz, to na pewno stres i skutek escapelle. tabletki awaryjne są skuteczne ale niestety niosą za soba takie kilkudniowe dolegliwości. oczywiście nie zawsze, ponnieważ ja miałam raz z taką stycznosc i nic mi nie było, oprócz tygodniowego spóźnienia okresu, ale to zalezy od organizmu. 50 godzina to faktyczie trochę późno. z tego co się orientuje, to w trzeciej dobie skuteczność escapelle to ok. 84%. ale nie znam przypadku, żeby nie zadziałała, więc bądź dobrej myśli. po 12-14 dniach od tego stosunku zrób test dla uspokojenia. mi się wydaje, że bedzie dobrze. trzymam kciuki!

a swoją drogą: skoro nie chcecie więcej dzieci, to powinniście sie zastanowić nad tabletkami?

isunia
ja nie miałam. może nie posmarowałaś się filtrem? wydaje mi się, że tabletki nie powinny mieć wpływu na to...
 
Cześć, dzięki za odpowiedź.
Jak już pisałam, swego czasu odstawiłam tabletki, bo jakoś lekarka nie mogła mi dobrać odpowiednich i zawsze było coś nie tak i większości przypadków nie czułam się super. Myślę nad spiralą,( choć też nie wiem czy nie będzie przeciwwskazań) ale na chwilę obecną to czekam co będzie, bo jeszcze za wcześnie na test... Ale jak napisałaś, że 84 % to troszkę mi ulżyło, bo to całkiem sporo.
 
Witam ! Czy ktoś coś może powiedzieć na temat tabletek trójfazowych ? Nie mogę brać innych pigułek antykoncepcyjnych.Brałam już Jeanine,plastry Evra Yasmin, po wszystkich krwawiłam.Najgorzej było po Yasmin,po których miałam nie dość,że libido zerowe, to dostałam krwotoku,w wyniku czego wylądowałam w szpitalu na łyżeczkowaniu macicy.Wynik hp: zaburzenia hormonalne.Ginekolog przypisał mi Triquilar i powiedział,że to są ostatnie tabletki,które mogę wypróbować.Dlatego mam pytanie,czy ktoś brał te tabletki i jak je tolerował ? Czy nastapiła zmiana wagi ? Trochę boję się wziąść te tabletki,bo nie wiem czy sytuacja się nie powtórzy.Czekam na @ zabieg miałam 13 czerwca,także mam mało czasu na zastanowienie.
Pozdrowienia
.png
 
Witam ja zaczęlam brać Yasminelle, wcześniej brałam Hamonett i Rigevidon bo których krwawiłam, mam nadzieje że teraz uda mi sie normalnie funkcjonowac. Czy ktoś jeszcze bierze te tabletki??
 
A ja biorę od hmmm niech pomyślę 6 lat (z przerwa na ciążę) Harmonet właśnie i bardzo mi te tabletki odpowiadają, cera mi się poprawiła, okres skrócił z 7 dni do 3-4, nie utyłam ani kilograma. Plamienie było ale tylko przez parę dni w dwóch pierwszych cyklach brania tabletek. W ciąży przytyłam 23 kg, a po ciązy szybko to zrzuciłam mimo że brałam tabletki antykoncepcyjne. Ogólnie bardzo je polecam, jedyny minus jaki jest to mam wrażenie że spadło mi troszkę libido, chociaż ...sama nie wiem ... może to nie spadek libido tylko poprostu mam teraz znacznie więcj pracy - bo jest dziudziuś, chodzę nie wyspana i stąd mniejsza chęć na łóżkowe harce.
 
Olka21 ja biore yasminelle i niestey musze stewierdzic ze libido mam zerowe:-(. Przy pierwszym opakowaniu plamilam, ale tak mialam przy kazdym pierwszym opakowaniu (wczesniej bralam Harmonet i Logest) i troszke mi sie w glowie krecilo ale poza tym ok. Tylko ten spadek libido.
 
reklama
Dziewczyny po porodzie przez 3 lata bylam na pigulkach, czulam sie okropnie bolala mnie glowa, denerwowalam sie. Potem tylko bralam jak maz wracal z morza przez 3 miesiace. To byl koszmar, czulam nawet sie zmeczona w ciagu dnia!
 
Do góry