reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja...

czarnulka22

mamusia Kiki i Emi
Dołączył(a)
29 Listopad 2005
Postów
2 306
Miasto
Czeladź
dziewczyny,chcę po drugiej ciąży założyć spirale bo słyszałam ze to jest najlepsze :) czy wy jestreście tego samego zdania??
Ile to kosztuje i na ile jest czasu?? czy boli zakładanie?? czy to puzniej się ściąga?? Bardzo proszę was o wasze opinie :)
 
reklama
Hej. Ja Ci mogę napisać tylko tyle, że u mnie spirala kosztuje 594 zł i zakłada sie ją na 5 lat. Oczywiście wcześniej można wyjąć. Nic więcej Ci nie powiem, bo nie stosowałam, ani nie stosuję spiralki.
Poszukaj na forum jeszcze, bo wydaje mi się, że dziewczyny pisały o spirali :) Pozdrawiam :)
 
CZARNULKA22

wiesz sama spirala kosztuje do 200 zl ale lekarz za zalozenie zabiera drugie tyle;
spirale zalozysz na ile chcesz rok,trzy, 5 lat...................ty wybierasz;
ja jeszcze sie na nie nie zdecydowalam i jak narazie uzywam tabletek antykoncepcyjnych dopochwowych ...............nie zawiodly jak na razie
 
dziewczyny,czy ktoras z was söyszala moze cos o spirali hormonalnej?czym sie rozni od zwyklej?bo lekarz moj mowil mi o zwyklej ktora jest na trzy lata(jest tansza)i o tej wlasnie hormonalnej na 5 lat,chcialabym sie tylko dowiedziec jaka jest roznica?bo na pewno nie chodzi tu tylko o roznice co do czasu skutecznosci.zapytalabym sama mojego gina tylko mam problem z jezykiem niemieckim ::) proste sprawy i dogadanie sie jest ok ale na dluzsza mete ::) przedewszystkim chcialabym sie dowiedziec czy ta spirala hormonalna powoduje tycie tak jak jest w przypadku niektorych tabletek hormonalnych.szczerze mowiac poza tabletkami nigdy zadna inna antykoncepcja mnie nie interesowala i prawde mowiac jestem z tego zielona ::) pozdrawiam...
 
alys, w Polsce dostepna jest spirala hormonalna Mirena. Roznica polega miedzy innymi na tym, iz jest jeszcze skuteczniejsza, mniejsze jest ryzyko ciazy pozamacicznej etc.
Poza tym zwykle spirale moga zwiekszac obfitosc krwawienia, natomist Mirena, zmniejsza, a czasami powoduje wrecz zanik krwawien. Nie slyszalam nic na temat tycia (tzn. nie slyszalam, zeby ktos po nich tyl).
 
Mi lekarz odradził Mirenę bo podobno jestem za młoda (27lat) Powiedział, że hormony mogą źle na mnie działać, że niektóre kobiety szybciej się starzeją i np zwiększa się zarost. O tyciu nic nie mówił. Podobno boli w pewnym momencie i najlepiej wkładac ją podczas miesiączki gdy szyjka macicy jest trochę rozkurczona. Ja idę we wtorek. Zdecydowałam się jednak na tą zwyczajną jeśli nie wiadomo jak na te hormony odpowie mój organizm ::)
 
Hormonalna spirala wewnątrzmaciczna

Daje 99,9-proc. zabezpieczenie przed ciążą. Jest jednym z najdłużej działających środków antykoncepcyjnych (5 lat od momentu założenia), a wysoki stopień bezpieczeństwa zawdzięcza wielostronnemu działaniu. Po pierwsze, ze względu na kształt litery T, nie pozwala na zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Po drugie - metal, który zawiera w postaci spiralnie owiniętej na niej nici, "niszczy" plemniki. Po trzecie - z umieszczonego na jej podłużnym ramieniu zbiorniczka uwalnia się hormon - syntetyczny progesteron. Zagęszcza on śluz szyjki macicy, tworząc w ten sposób dodatkowo barierę dla plemników. U ok. 50 proc. kobiet spirala hormonalna blokuje też jajeczkowanie. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że zastosowany w niej hormon, w przeciwieństwie do tabletek antykoncepcyjnych, działa tylko miejscowo - jego dawka jest 20 razy mniejsza niż w przypadku pigułek.

Dostępna na naszym rynku spirala hormonalna "Mirena" (Schering) kosztuje 700 zł.

Dla kogo?
Spirala hormonalna zalecana jest głównie kobietom po 35 roku życia.

Kiedy ciąża?
Do ciąży może dojść w wyniku nieprawidłowego założenia spirali lub zmiany jej pozycji w macicy, dlatego 2 razy w roku warto to sprawdzać w badaniu ginekologicznym i USG. Samokontrolę ułożenia wkładki (badanie palpacyjne) należy przeprowadzać po każdej miesiączce. Jeżeli w okolicach szyjki macicy wyczuwane są twarde miejsca, możliwe że spirala "przekoziołkowała". Jeśli nitka, znajdująca się na zakończeniu ramienia spirali przedostała się w dolne partie pochwy, wkładka prawdopodobnie obsunęła się. W obu przypadkach nie można mówić o zabezpieczeniu przed ciążą. Po wyjęciu wkładki kobieta odzyskuje płodność już podczas pierwszego cyklu.

Koszt waha się prawdę mówiąc pomiędzy 700 a 1000 zł. Po połogu założyłam sobie zwykłą spiralkę na 5 lat (rzeczywiście jeśli chcesz, możesz usunąć ją wcześniej), płaciłam u mojej pani dr 350 zł i jestem bardzo zadowolona. To prawda, że istnieje ryzyko ciąży pozamacicznej, ale to zdarza się również kobietom, które nie mają żadnych zabezpieczeń. Wydaje mi się,że badania kontrolne odbywane w określonym czasie są w stanie wylkuczyć takie ryzyko.
I kolejna nowość: Implanty hormonalne

Są to 3-centymetrowe pręciki (6 sztuk) z syntetycznym progesteronem, które po wszczepieniu pod skórę na przedramieniu działają antykoncepcyjnie przez 4 lata. Zawarty w nich progesteron dociera do krwioobiegu, a następnie do dróg rodnych, gdzie zagęszcza śluz szyjki macicy, tworząc barierę dla plemników. Implanty są skuteczne w 99,5-procentach.
Można je zamówić w aptece za okazaniem recepty lekarskiej. Sprowadzane są z zagranicy w ciągu miesiąca. Cena wraz z kosztem importu - 900 zł.

Dla kogo?
Mimo że progesteron z implantów rozprowadzany jest po całym organizmie, nie obciąża wątroby, dlatego doskonale nadaje się dla kobiet, które mają z nią problemy.

Kiedy ciąża?
Kobieta odzyskuje płodność już po 2 dniach od usunięcia implantów.
o spiralach hormonalnych można poczytać tutaj: http://www.pfm.pl/u235/navi/199181
 
reklama
Witam dziewczęta mam pytanie w zasadzie problem.Chce zacząc brać tabletki ale boję sie ponieważ obawiam sie skutków ubocznych.Ponad  rok temu jak robiłam wyniki to wyszedł mi wysoki cholesterol a on prowadzi do zatkania żył i do zakrzepicy.Nie wiem co robić.Pani doktor zapisała mi tabsy i nie mowila nic o wynikach, tylko recepta i już.Pomozcie mi prosze.
A przy okazji to powiedzcie czy tabsy mają dużą skutecznosc?Kiedys kumpela mi powiedziala ze zaszla w czasie brania tabletek.Jak to powiedizalam mpjej gin to mowila ze tamta musiala zapomniec.........nie wiem juz pozdrawiam
 
Do góry