reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ANTYKONCEPCJA

shady

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2005
Postów
3 618

dziewczyny kochane powiedzcie mi jak to jest z pigulkami anty....chce zaczac je brac ale ponoc to tylko cipolog ma prawo wypisywac recepty na te pigulki....powiem szczerze ze nie bardzo mi to na reke, bo ja mam prywatnego cipologa (do panstwowego za chiny nie pojde) i jakbym musiala co miesiac biegac na wizyte to bym zbankrutowala....wiec jak to z tym jest?? czy poprosic ja od razu o pare opakowan ...sama nie wiem................
 
reklama
moj na wizycue przepisuje 3 opakowania a potem dzwonię i zamawiam receptę na następne ale płatne przy odbiorze 10zł
 

ja za to nigdy nie uzywalam tabletek i za cholere nie wiem czym mam sie kierowac w wyborze.... pordzicie mi cos? czy sa takie tabletki od ktorych dupsko mi nie urosnie, lepiej zeby schudlo ;)
 
Shady, raczej nie skasujesz.... bo już od jakiegoś czasu nie ma tej opcji - rozmawiałyśmy o tym i pisałyśmy ;)
 

o k.... mac....sorry, zapomnialam na smierc....niech to szlag.mam nadzieje ze wybaczycie.....zaraz napisze do admina zeby usunal :)
 
shady,

Tabletki antykoncepcyjne są wydawane wyłącznie na receptę. Moja ginekolożka przepisuje mi 3 opakowania przy jednej wizycie + daje receptę bez daty na kolejne 3 opakowania ;D
Co pół roku chodzę na wizytę kontrolną, robię cytologię i stracza :)

Co do tabletek to zasięgnij porady ginekologa.. sa tabletki jednoskładnikowe, dwuskładnikowe.. sa także plastry i zastrzyki (raz na 3 miechy) więc jak widzisz produktów tych jest wiele, wiele.. Jak mamy ci podpowiedzieć którą wybrać? Mnie dobierała tabletki ginekolożka i nie na "pałę" tylko zrobiła ze mna wywiad aby upewnic się czy aby napewno kwalifikuje się na pigułki (jest wiele stanów chorobowych, które wykluczaja przyjmowanie hormonów!) potem badania krwi. Nie powinnaś przyjmowac tabletek jeśli często miewasz silne migeny, masz żylaki, masz chorą wątrobę - jest wiele przeciwskazań..

Niestety chyba jeszcze nie wynaleziono pigułki anty dzieki której stracisz na wadze - wprost przeciwnie.. niektóre kobiety podczas przyjmowania hormonów maja wilczy apetyt.. niektórym nawet ochota na sex odchodzi..

Ja biorę Logest.






 
Shady, dopilnuj jednego - zeby Ci zrobili badania zanim Ci przepisa tabletki. Kilka moich kolezanek bralo bez badan, u czesci bylo ok, ale dwom tak namieszalo w hormonach, ze pozniej przez kilka lat dochodzily do normy. A niestety czesto tabletki antykoncepcyjne przepisywane sa " na oko". Gdy ja bralam dostawalam 2 lub 3 opakowania na recepcie i kolejna recepte bez daty. I czesto tak sie robi, wiec nie stresuj sie wizytami co chwile. Poza tym czesc ginow nie bierze za wizyte gdy przychodzi sie ytlko po recepte :)
 
reklama
Do góry