reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antywirus dla ucznia

ninawieczorem

Aktywna w BB
Dołączył(a)
25 Luty 2017
Postów
86
Dziewczyny mam takie pytanie, teraz w szkole nie da się nawet odrobić lekcji bez komputera. Ale nie chcę, żeby mój synek miał dostęp do wszystkich danych i stron. I tak chcę kupić jakiś porządny antywirus, więc od razu przydałby się taki, żebym mogła kontrolować co może a czego nie może przeglądać. Co polecacie?
 
reklama
pakiet telefon i laptop do dobra opcja, w necie nie ma tygodnai bez newsów o hakowaniu androida i fałszywych aplikacjach, parę dni temu było głośno o tym że ccleaner byl zhakowany i do tego rozsylany z serwerów avasta
 
A jaki masz sprzęt, bo mam starszego laptopa i ten niestety nie radzi sobie ze wszystkimi antywirusami? Po prostu przestaje działać. Niby coś tam robi, ale kiepsko to wygląda, trzeba poczekać, aż znowu zacznie funkcjonować. Czy z gdata nadaje się na starszy sprzęt?
 
Ja uważam, że darmowe antywirusy w zupełności wystarczają - AVG chroni przed większością problemów, gdy trzeba płacić to w firmie czy za pomoc techniczną.
 
Dzięki za odpowiedzi :) Mamy z mężem firmę, więc płatny antywirus nie będzie problemem, bo sobie odliczymy. A może jednak będzie lepiej chronił komputery. Ostatnio poczytałam na klikajbezpiecznie jakie rzeczy dziecko może ściągnąć na dysk i wolałabym tego uniknąć.
 
Fajna stronka. U mnie dziadkowie też mają laptopa, a to jak sie okazuje również bywa problematyczne. Niestety seniorzy również bywają niefrasobliwi, jeżeli chodzi o poruszanie się po internecie, jak dzieci. Chyba tak samo trzeba zabezpieczać komputer.
 
mi się darmowe zupełnie nie sprawdziły, przepuszczały wirusy, jak sobie raz zrobilam skan po zainstalowaniu g daty to wykryl mi kilka trojanów a przecież cały czas miałam antywrusa zainstalowanego
 
niestety darmowe antywirusy często nie mają żadnego wsparcia technicznego, aktualizacje baz wirusów też są słabe i często na te nowsze zagrożenia w ogóle nie reagują albo robią dużo false posivów
 
Poniekąd jest to racja, natomiast z drugiej strony te darmowe antywirusy, i wersje próbne spokojnie i bez żadnego problemu działają przez 30 dni, więc można na nich bazować.
 
reklama
Do góry