reklama

antywirus płatny czy darmowy?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez basia_paw, 25 Lipiec 2013.

1. basia_paw

basia_paw Fanka BB :)

Macie na komputerach płatne antywirusy czy darmowe? Ja się przekonuję do płatnego powoli, strasznie mi się ostatnio sypie komputer a aktualny antywirus nie daje rady, muszę "ręcznie" szukać wirusów i sama wszystkie syfy usuwać, szukałam rankingów antywirusów i jak na razie myślę o g data, nawet jest dołączona licencja chyba miesięczna do komputer świata.

2. Zuz-Inka

Zuz-Inka MAMA NA PEŁNY ETAT

Basia mysle ze warto pokusic sie na platna. Mozesz sprobowac roznych wlasciwie kazda ma na swojej stronie wersje darmowa miesieczna (trial) do wyprobowania. Ja mam wyprobowane 2 programy ale ze wzgledu na to ze to otwarte forum nie bede robic krypto reklamy ;-)

3. reklama
  4. festbaba2000

festbaba2000 Aktywna w BB

ja mam avast'a. :)

polecam, jest darmowy i sam się aktualizuje.

5. khel

khel Początkująca w BB

Popieram. Avast daje radę. Przyda się też coś na tzw. malware. Poszukaj w sieci :) Jest pełno rankingów.

6. tigi

tigi Fanka BB :)

pół życia używałam avasta, ale coś mi podejrzanie przeciekał w zeszłym roku, dziwne rzeczy mi się działy z komputerem, a przy okazji kupowania netbooka dostałam wtedy miesięczną licencję na Nortona <na którego całe życie z kolei narzekałam, że muli>, spróbowałam - i teraz wszyscy w domu używamy Nortona na licencji trzystanowiskowej. nie był ani porażająco drogi ani tani, ale warto zajrzeć do nich na stronę co jakiś czas, bo bywają ciekawe promocje. generalnie nie muli mi nawet netbooka, a co dopiero laptop, więc mogę z czystym sumieniem polecić.

7. joasialis

joasialis Początkująca w BB

Ja mam avg wesrsję darmową i jestem zadowolona. Poza tym znajomy informatyk mi go polecił, gdyż avast ostatnio przepuszczał groźne wirusy. :(

8. monika19

monika19 Gość

Avast darmowy + plus comodo firewall i wszytko blokuje, czasem też używam anti malvare bytes do skany, ale przy tym mało co się przebije.

9. basia_paw

dzięki za odpowiedzi, przetestowałam sobie wersję 30 dniową kasperskiego a teraz g data, jak na razie bardziej podoba mi się ten drugi. Tylko teraz pytanie czy wziąć zwykłego czy internet security? Jaka jest różnica główna między tymi antywirusami?

10. reklama
  11. złośka

złośka Gość

Skoro można mieć dobre programy i to za darmo to dlaczego nie? Też mam Avasta i jestem w miarę zadowolona. Zresztą jak trafi się jakieś b. groźne zagrożenie to przypuszczam, że nawet i te płatne antywirusy nie dadzą rady ;)

12. basia_paw

po tych kilku latach stosowania stwierdzam że było warto, moi rodzice mieli darmowego, niby rzakdo z kompa stosowali a tu się okaząło ze złapali jakiegoś wirusa i zablokowął im konto bankowe, niezła była panika, dobrze że włamywacz nie zdążył ni z konta zabrać, ale teraz też im g data total zainstalowałam, bo wiem ze ten antywirus dobrze chroni a też nie obciąża systemu, bo oni mają dosyć stary komputer

Poleć forum