reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aparat ortpedyczny na dysplazję stawów biodrowych

emilinka, az mnie zatkalo, jak przeczytalam, co ty wypisujesz! to jakis obled!!

dysplazja dysplazji nierowna. moj syn tez mial, w szpitalu zalecili pieluchowanie, a na kontroli u ortopedy po 2 czy 3 tyg. juz tylko szerokie ukladanie dziecka i noszenie na biodrze lub w nosidelku. po 2 mcach sladu nie bylo!!!!

w porownaniu z tym, co dziewczyny tu opisuja nic mu nie bylo wlasciwie, choc w ksiazeczce dysplazja jak byk. tyle, ze mala.

lekarz wie, co robi i co mowi. az sie we mnie gotuje! gdyby twoje dziecko zaczelo miec prochnice wyrwiesz mu profilaktycznie wszystkie zabki?!

jesli nie ufasz temu specjaliscie idz do innego! ty wyraznie na sile szukasz sobie i malej problemu tam, gdzie go nie ma. nie wiesz jak pieluchowac to idz do kazdego osrodka zdrowia, tam pielegniarka czy lekarz ci pokaza, a nie sama zakladasz dwa pampersy, ktore nic nie daja podobno!

ugh.. jak tak mozna myslec, na sile z dziecka chore robic..

wszystkim mamom i dzieciaczkom z dysplazja zycze, zeby klopoty szybko minely :) i blyskawicznego nadrobienia czasu w tym wszystkich urzadzeniach i gipsach :)
 
reklama
kiedy powinniśmy zgłosić się do ortopedy przy wyjsciu ze szpitala powiedzieli nam że po 2 miesiącach bo narazie jest za mała a najlepiej 3 kiedy najlepiej zeby nie było za póżno
 
Na usg kierowane są dzieciaczki już po pierwszym m-cu życia (i nam ortopeda powiedział,że gdybyśmy przyszli wcześniej to mała krócej by nosiła tą rozwórke, a byliśmy gdy miała 2,5 m-ca). Proszę wszystkich bardzo mocno nie lekceważcie tego i jeśli coś wam się nie podoba to idźcie do drugiego specjalisty, to dla dobra waszych dzieciaczków
 
anaconda27 naprawde to może powinnam iść wcześniej bo mi powiedzieli że dopiero jak skończy 2 mies
a na czym polega ten aparacik jak wygląda czy nosi się go 24h i czy nie prseszkadza dziecku w poruszaniu
 
Aparat nosi się 24h, a jaki ma wygląd - trudno powiedzieć, taki metalowy pręt obłożony gąbką i gumą i to się wkłada między nóżki dziecka i mocuje się szelkami (tak jak szelki do spodenek), dziecko może ruszać nóżkami ale tylko od kolanek w dół, bo całe udka ma unieruchomione, jest niewygodny dla rodzica bo trudno takie dziecko wziąć na rączki, nikomu nie polecam rozwórki, ale niestety dużo lekarzy ją przepisuję. Dziecko w niej nie płacze bo się szybko przyzwyczaja, ale teraz jak Maja już jej nie ma to nadal trzyma nóżki rozwarte bo tak się przyzwyczaiła przez te 3,5 m-ca kiedy ją nosiła).
 
Do kąpania i przewijania aparat zdejmowałam, zakłada się go na ubranko, ale już córeczce sukieneczki nie założysz, bo to musi być ubranko raczej przylegające do ciałka. Teraz już jest wszystko w porządku i aparat schowany na dnie szafy. A właśnie dziś się dowiedziałam,że mojej znajomej córeczka też ma dysplazję i też przepisano jej rozwórkę Koszli, mam nadzieję że ciebie to nie czeka
 
reklama
dzięki za szczegółowy opis ja też mam taką nadzieję cieszę się że u Was wszystko w porządku jeszcze mam jedno pytanie czy Tobie od razu powiedzieli ż4e coś nie tak i dla tego trzeba zrobić usg czy tak tylko dla sprawdzenia, bo moja Oliwka ma równe fałdki i mi wydaje się ok ale jedna położna mi powiedziała że wszystkie dzieci po cesarce należy skontrolować
 
Do góry